Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:252
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!
 • Тој е вљубен или само привлечен од вас ?

  Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состојба. За да

 • Доказ дека сте изневерени

  Малку необично, но сепак откриени се најголемите тајни во врска со неверството...

 • Како да го заборавиш бившиот ?

  Во дигиталната ера да го заборавиш бившиот, е многу потешко за разлика од сајбер епохата.

 • Што бараат женските во едно машко?

  Не сите женски наивни да веруваат дека постои совршен маж. Но, пак веруваат дека таму некаде има некој кој ќе го сакаат и покрај неговите...

 • Сексот според времетраењето

  Велат дека сексот е како пицата. Кога е добар, навистина е добар. Кога е лош, е прилично добар. А, кога е брз... ?

 • Диетата на ацтеките - II дел

  Диетата на ацтеките е режим на исхрана, кој ја користи суперхраната чиа, како и амарант, и киноа, за кои се смета дека биле дел од менито на ацтеките

Emanuel
Вистинска Приказна Во која и двајцата вљубени страдаат:
Се започна преку фејзбук тоа така лесно беше прв пат да се каже те сакам онака како за прв пат да осетат пеперутки во стомакот да затрепери срцето барем прв пат.. Се сретнаа тоа беше преубаво се прегрнаа онака со голема љубов и желба за секогаш да останат заедно само еден бакнеж онака како за прв пат да ја осетиетат она вистинска љубов помеѓу нив да се прегрнат цврсто за крај онака како за последен пат како нема да се видат повторно со сета надеж и секоја нова желба за нив двајцата но тоа беше само сон од нив тоа е болната страна и страдањето за да се прегрнат повторно да се бакнат да се почуствуваат онака еден до друг онака за секогаш да се заедно само една болка кога повторно ќе се видат само ќе останат спомените во кои нема никогаш да бидат повторно заедно ..!

Mladpar
Mlad par, masko zensko 30 godisni od Skopje, barame ubava devojka za seks vo trojka.

Види ги сите

Соновник

Протолкувајте ги вашите сонови со најромантичниот соновник:

ВРЕЌА
Многу вреќи - не расфрлај ги парите непотребно. Полна вреќа - напредок. Празна вреќа - штета. Вреќа полна со овошје -...

Протолкувајте го вашиот сон

Љубовни пораки

На мојот прозорец капка се лие, денот се збогува од ноќта што спие како што го слушам твојот глас кој одекнува од мрак барајќи спас. Горат сомнежи во душата моја дека сум ја изгубила љубовта твоја!

Повеќе љубовни пораки

Хороскоп

Прочитајте го вашиот неделен хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица
Вага Шкорпија Стрелец Јарец Водолија Риби
 • Последно присутни
 • Најнови членови
 • Среќен роденден
 • Моментално присутни
Сопственик
Романтичен
Корисник
николовска
Корисник
mandana
Корисник
TeaAngova
Корисник
MaRijanaa
Корисник
vase81
Корисник
aleksandarsisi
Корисник
mikemike
Корисник
borko412
Корисник
vasevase
Корисник
Emanuel
Корисник
aleksadundic
Корисник
Ka-te
Корисник
goran0122
Корисник
luraryes
Корисник
markomksk
Корисник
micho122
Корисник
gorannnnn
Корисник
Gk007
Корисник
Zorro_74
Корисник
filips

За љубовта

Тој е вљубен или само привлечен од вас ?

Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состој


Како да го заборавиш бившиот ?

Во дигиталната ера да го заборавиш бившиот, е многу потешко за разлика од сајбер епохата.


Љубовни совети

Како да кажете „не“ на машко

Краткото и јасно „не“, без заобиколки и давање на лажна надеж, е најдобриот начин да откажете на некого, покажува ново проучување.


Што ги привлекува девојките кај машките?

На мажите им е запишано во гените дека мора да се докажуваат пред женските. Тоа е многу едноставно и природно...


Состаноци

5 начини како да ве запомнат луѓето

За да успее секој – независно дали сопственик на бизнис или работник, треба да биде забележан и после тоа запаметен. Дури и да не сте најинт


Проценете го дечкото според пијалокот

Постојат многу методи како да ги процените луѓето уште пред навистина и да ги запознаете, без разлика дали се работи за...


Секс

5 знаци кои откриваат дали девојката е.

Експертите велат дека е можно со поедини знаци да се предвиди дали девојката со која излегувате е добра љубовница во кревет.


6 секс пози за во кола

Ќе ви претставиме 6 наједноставни и најдобри секс пози кои можете да ги испробате или практикувате кога сакате да имате секс во кола...


Слики од нашите членови

Кивалче

Zabavi mk logo