Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:209
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!
 • Тој е вљубен или само привлечен од вас ?

  Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состојба. За да

 • Оваа храна не смеете да ја загревате по

  Дали некогаш сте направиле цело тенџере спанаќ или супа од печурки и, се разбира, бидејќи не сте биле во можност да ги изедете, да го оставите за утре

 • Како да го заборавиш бившиот ?

  Во дигиталната ера да го заборавиш бившиот, е многу потешко за разлика од сајбер епохата.

 • Што бараат машките во девојките?

  Еве неколку работи кои машкото сака да ги има неговата девојка како би била „добро парче“ за врска...

 • Сексот според времетраењето

  Велат дека сексот е како пицата. Кога е добар, навистина е добар. Кога е лош, е прилично добар. А, кога е брз... ?

 • Во врска или сепак не?

  Прекрасно е да си вљубен, во врска, но понекогаш ти доаѓа како вистинско олеснување што не си во врска, особено...

Nepoznatiot1
Слободни жени и/или девојки од сите возраси... Тука сум за вас!

lover19
Можеби не сте богати, но вредите. .. Можеби не се гордеете со некои нешта што сте ги направиле во минатото, но гордејте се со тоа што сте денес. Можеби не сте совршени, а и немате потреба да бидете... Нека ве прифатат и ценат такви какви што сте или нека гледаат како заминувате... Ценете се себеси и имајте достоинство. Можеби мислите дека за некого сте безвредни, но запомнете дека секогаш постои некој за кого сте бесценети...

lover19
Сопствената вредност ја утврдуваме самите.Нема потреба да зависиме од тоа некој да ни каже кои сме и колку вредиме.

николовска
Судбината решила вака: да си далеку од мене иако те сакам... Да живеам за момент кога пак ќе те видам... И да копнеам засекогаш со тебе да бидам.

Види ги сите

Соновник

Протолкувајте ги вашите сонови со најромантичниот соновник:

ПЧЕНКА
Пченка во поле - успех во работата. Ако берете пченка - мирен и среќен живот. Ако мелете пченка - ќе излажете некој.

Протолкувајте го вашиот сон

Љубовни пораки

Сега знам дека не сакам да те имам пак. Остани таму каде што си и не ми се приближувај повеќе. За Роби!

Повеќе љубовни пораки

Хороскоп

Прочитајте го вашиот неделен хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица
Вага Шкорпија Стрелец Јарец Водолија Риби
 • Последно присутни
 • Најнови членови
 • Среќен роденден
 • Моментално присутни
Сопственик
Романтичен
Сопственик
ZeroCool
Корисник
SilasP
Корисник
FreakyJomy
Корисник
николовска
Корисник
enigma
Корисник
Dillan
Корисник
lover19
Корисник
borko412
Корисник
stefanml
Корисник
Nepoznatiot1
Корисник
ilee
Корисник
sk1990
Корисник
tomasinjo
Корисник
pilot4e
Корисник
dalibor_28
Корисник
martina toseska
Корисник
gkris28
Корисник
Goce78
Корисник
agressiven
Корисник
gorangoranco

За љубовта

Тој е вљубен или само привлечен од вас ?

Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состој


Како да го заборавиш бившиот ?

Во дигиталната ера да го заборавиш бившиот, е многу потешко за разлика од сајбер епохата.


Љубовни совети

Како да кажете „не“ на машко

Краткото и јасно „не“, без заобиколки и давање на лажна надеж, е најдобриот начин да откажете на некого, покажува ново проучување.


Што ги привлекува девојките кај машките?

На мажите им е запишано во гените дека мора да се докажуваат пред женските. Тоа е многу едноставно и природно...


Состаноци

5 начини како да ве запомнат луѓето

За да успее секој – независно дали сопственик на бизнис или работник, треба да биде забележан и после тоа запаметен. Дури и да не сте најинт


Проценете го дечкото според пијалокот

Постојат многу методи како да ги процените луѓето уште пред навистина и да ги запознаете, без разлика дали се работи за...


Секс

5 знаци кои откриваат дали девојката е.

Експертите велат дека е можно со поедини знаци да се предвиди дали девојката со која излегувате е добра љубовница во кревет.


6 секс пози за во кола

Ќе ви претставиме 6 наједноставни и најдобри секс пози кои можете да ги испробате или практикувате кога сакате да имате секс во кола...


Слики од нашите членови

Кивалче

Zabavi mk logo