Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:550
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

4 прашања кои ги интересираат машките

Четирите прашања коишто посилниот пол си ги поставува кога се во прашање женските.

 

1. Што понежниот пол навистина сака од нив?

Пред се женските сакаат некој покрај кој ќе се чувствуваат фантастично, атрактивно, секси ... Некој којшто покрај комплименти ќе им подари внимание. Ова се основните работи коишто женските ги сакаат и очекуваат во една врска. Со текот на времето на дел од нив им се зголемува приоритетот, односно намалува и се заменуваат со други, но во основа се тие нешта коишто машките треба да ги знаат.

Совет за неа: Ставете му до знаење на вашиот сакан кои се работи те во коишто уживате за време на сексот. 

Совет за него: Недвосмислено и јасно кажете и дека ви е важно што сте заедно и дека сте срежни поради тоа.

 

2. Зошто жените глумат оргазам?

Понекогаш во прашање е стрес, депресија или алкохол, но во поголемиот дел од случаевите е поради тоа што не сакаат да го повредат партнерот. Иако машките најчесто веднаш помислуваат дека нешто не е во ред, сепак не е секогаш така.

Совет за неа: Предложете му различни места во вашиот дом за секс и опуштете се. Испробувајте нови работи и така ќе немате потреба од глумење.

Совет за него: Изградете доверба кај неа така што она ќе се почувствува сигурно и ќе и се допаѓа она што го правите. Нежните допири се секогаш добро оружје кога женското треба да се опушти.

 

3. Може ли жената да ужива во сексот, а да не доживее оргазам?

Накратко речено може. За женските и нежните допири проследени со работите коишто таа ги сака за време на сексот се врв исто како и самиот оргазам.

Совет за неа: Почнете полека и објаснете му на партнерот дека предиграта и те како е важна за вас. 

Совет за него: Ако ја прифатите и продилжите предиграта поголеми се шансите за оргазам кај вашата драга. Пробајте да ги откриете и нејзините помалку познати ергони зони.

  

4. Дали девојките уживаат во сексот за време и на менструалниот циклус?

Секое женско има различно мислење на оваа тема. Некои на пример одбиваат секс за време на менструалниот циклус. Кај другите пак доаѓа до експлозија на хормоните и тогаш се најрасположени за секс.

Совет за неа: Ако вашето либидо расте за време на менструалниот циклус, предложете му на партнерот секс на место во домот коешто дотогаш не сте го пробале. 

Совет за него: Ако вашата партнерка не го сака тоа во тој период не го сваќајте тоа многу лично. Некои едноставно сметаат дека би уживале во сексот за време на менструалниот циклус.

Можеби ќе Ве интересира...
Што очекуваат машките?
Поддржете го, дивете се на неговите успеси, бидете друштвени и секогаш давајте му малку простор. Така тој ќе почне да лу
од Романтичен |
Што ги прави среќни машките?
Женските сакаат да бидат среќни, а машките со тоа сакаат и малку забава. За да им биде добро...
од Романтичен |
Работи поради кои машките се неодоливи
Во какво и да сте расположение, тешко дека ќе одолеете на добра шега, на момче кое знае како со децата или на песна...
од Романтичен |
Зошто машките сакаат „лоши“ девојки
Одамна е познато дека „лошите“ девојки имаат повеќе шанси кај посилниот пол од „добрите“. Еве 5 примери зошто е тоа така
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.11305999755859&server_load=0.1&session=b13085aafc67b511f344733769064d01&url=romanticni.mk%2Fljubov%2F4-prashanja-koi-gi-interesiraat-mashkite-3189&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=3.90.12.112): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72