Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:537
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Романтични гестови

Голема е листата на нешта што можете да ги направите за да ја изразите вашата љубов и да му покажете на вашиот партнер што чувствувате кон него и колку ви значи. Еве неколку од многуте предлози за да го изненадите вашиот партнер.

 

1. Напишете „Те Сакам“ на замагленото огледало во бањата додека партнерот се тушира.

2. Снимете CD со неколку песни кои ви значат многу и на двајцата.

3. Поканете го партнерот во бањата каде го очекуваат: свеќи, шампањско и када полна со пена и ливчиња од рози.


4. Купете дрво, засадете го и објаснете му на партнерот дека дрвото ја претставува вашата заедничка љубов која ќе расте со години.

5. Доколку сте на одмор, прошетајте по плажата и зборувајте за вашите чувства.


6. „Те Сакам“ нека биде чест израз кој ќе биде исполнет со емоции.

 

Можеби ќе Ве интересира...
50 Романтични нешта
50 романтични нешта кои можете да ги правите со партнерот за вашата врска да трае подолго...
од Романтичен |
Дали сте романтични?
Еден од почестите проблеми во врските е романтиката, поточно, онаму каде што ја нема. Му замерувате на партнерот што не
од Романтичен |
Останете долго заљубени
Познато е дека одржувањето на едан врска е трајна задача, но наградата за тоа потполно го оправдува трудот доколку, се р
од Романтичен |
Факти за жените
Разликата помеѓу жените и мажите е огромна. Мажите и жените се различни во секој можен аспект на човечкиот живот...
од Романтичен |
Коментари
mhmmm interesno,no ste trebale uste poveke da napisete
mmm... mn interesno samo sto moze i malku povise da napisete ama super e stvarno... =)
Mmmmm bas e ROMANTICNO...Jas im predlagam na site ROMANTICNI OSOBI da napravt edno ROMANTICNO IZNENADUVANJE...Jas na mojot decko so koj sme vo vrska 2god koga pravevme 1god mu napraviv ROMANTICNO IZNENADUVANJE na negoviot krevet napraviv SRCE od sveki4ki,vo srceto napisav pak so sveki I LOVE YOU...Do srceto napraveno od sveki staviv edno malecko simbolicno mece vo crvena ukrasna kesa vo forma na kutija do meceto zapaliv crvena sveka,isto taka imase Ljubovna karticka...seto toa bese tolku ubavo koga gi pustiv na DVD slikite od mene i moeto SONCE koe mi e tretiot krak od SONCETO si go sakam najmnogu...dodeka se vrtea slikite se slusase njubavata pesna za edno ROMANTICNO IZNENADUVANJE od Witney Huston-I Will Always Love You...mu gi vrzav ocite so crvena satenska traka i koga mu gi odvrzav seto toa bese preubavo...bese iznenaden,nemozam da opisam kako se custvuvase toj...TE SAKAM BEJBOOOOOO!
hhhh mislam deka opfativ se...ili...kolku i da vi opisuvam okolu IZNENADUVANJETO mislam deka treba da se oseti eden takov ROMANTICEN NEZABORAVEN DEN koj ke ve ostavi bez zdiv,i vas i sakanoto...koga napraviv se...go donesov MILOTO pred negoviot krevet mu ja odvrzav trakata od negovite oci vo racete ja drzese LJUBOVNATA KARTICKA...dodeka UZIVASE VO ROMANTIKATA od sveki,i tivko pustenata muzika od Witney Huston-I Wll Always Love You...Ja citavme porakata od KARTICKATA...bese tolku EXTRA sto imase momenti koga mi idese da se rasplakam od sreka...potoa me zema DUNDENCETO vo race i go slikavme srceto napraveno od svekicki na negoviot krevet...toj den nikogas nema da go zaboravam...i sega spremam nekoe ROMANTICNO IZNENADUVANJE ama neka ostane tajna dodeka ne go ostvaram...TE SAKAM MILO MALO MOE OD POVEKETO DO NAJVEKETO

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.21230316162109&server_load=0.02&session=770a1490afd5112bbacf3571fcb1098c&url=romanticni.mk%2Fljubov%2Fromantichni-gestovi-2980&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=3.90.12.112): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72