Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:130
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Сексот според времетраењето

 

За добриот секс е потребно време, но стрелката на часовникот не ги одбројува оргазмите, ниту времето е гаранција за добро преживување.

 

Како кај ренингот, важни се важбите, а не должината.

 

Едно проучување покажува дека паузите за време на секс го зголемуваат задоволството, а поставувањето на рекорт е впечатливо само ако во реално сте постигнале нешто.

 

Ете што треба да постигнете и колку време треба да продолжите: 

 

5 минути - ја пропуштата љубовната игра и преминувате право кон основното. Нема ништо лошо во брзиот секс. Но, 5 минути не се доволни за коинтакт со очите и вистинска интимност, но ако задоволството ви е заемно, нема причина да не го направите доживувањето кратко, но слатко.

 

10 минути - тоа е можеби најчудната продолжителност на еден секс. Не е точно брз, но најверојатно нема и да е секс којшто ќе го запомните.

 

15 минути - тоа е веќе нешто. 15 минути се доволни за кратка предигра и смена на неколку пози. Прекрасно времетраење пред спиење. 

 

20-25 минути - правите се што сакате без повторување. Слободно можете да ја продолжите и љубовната игра.

 

30 минути - направете пауза за голтка вода. Откако ќе се освежите, вратете го расположението со нешто секси, на пример филм или долна облека.

 

40 минути - уверете се дека партнерот е уште до вас, а не е во кујната по сендвичи.

 

50 минути - Аман, немате ли друга работа ? Проверка на имејл, облека за перење, храна за јадење, прошетка на домашниот љубимец... ?

 

60 минути - еден час има смисла, само ако правете пауза за храна или за вода.

 

120 минути - може да изненадите партнерката, но на неа може да и стане неудобно.

 

180 минути - отидете на лекар !

 

sanya |
Можеби ќе Ве интересира...
Каква личност сте според часот на раѓање
Проверете во колку часот дојдовте на овој свет, најдете се на листата и откријте кои ви се најизразените карактеристики.
од Романтичен |
Тој да го чуваш бе лепотице!
Чувај го оној што станува малце отсабајле пред тебе. Чувај го оној што станува малце пред тебе колку да те погледа како
од Дарко Лешоски |
Двата магични зборови
Има многу работи кои се плашиме да си ги признаеме себе, а и на другите и тоа само затоа што се плашиме од лошите искуст
од Романтичен |
За нејзино расположение
За нејзино добро расположение ви треба на вас малку повеќе од флаша шампањско или вино. За девојката во кревет ви пружи
од Јаги |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.46246004104614&server_load=0.02&session=1b3c339c57ced47b642a6c51e5aa8ff2&url=romanticni.mk%2Fljubov%2Fseksot-spored-vremetraenjeto-3461&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=3.90.12.112): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72