Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:363
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!
Корисник
За lover19
Роденден:
06.05.1988
Град:
Скопје, Карпош II
Пол:
Машки
Љубовен статус:
Ќе ти кажам после
Хороскоп:
бик

Ponekogas za covek da prezivee mora da ubie, makar bilo toa I ljubovta vo sebe....
Vistinskite pregratki ke gi zabelezis mnogu lesno.....posle niv bar za moment ja snemuva seta lutina, revolt, taga....
Дозволи ми да продолжам да сонувам, За тебе тоа е само момент, за мене цела вечност, Отвори се и кажи ми ги своите тајни, Не е важно што ќе речат другите, И дали утре тоа нас ќе ни значи, Да престанеме да бараме потпирач, Да го напуштиме барањето на познати лица под градското светло, Понеси ме во волшебни висини,и дај ми дел од себе, Побарај ме во заљубените очи и ќе сватиш Дека сум твој, сега сум дел од тебе...
Нема подобро прашање од еден поглед и нема подобар одговор од една насмевка ...
Можеби не сте богати, но вредите. .. Можеби не се гордеете со некои нешта што сте ги направиле во минатото, но гордејте се со тоа што сте денес. Можеби не сте совршени, а и немате потреба да бидете... Нека ве прифатат и ценат такви какви што сте или нека гледаат како заминувате... Ценете се себеси и имајте достоинство. Можеби мислите дека за некого сте безвредни, но запомнете дека секогаш постои некој за кого сте бесценети...
Сопствената вредност ја утврдуваме самите.Нема потреба да зависиме од тоа некој да ни каже кои сме и колку вредиме.
Прегратката е создадана за да му докажеш некому дека го сакаш,без притоа да изустиш ниту еден збор

ЉУБОВТА ... не значи колку денови, месеци или години сме заедно, туку колку секојдневно си ја искажуваме и докажуваме
таа ... ЉУБОВ
Никогаш не жали за луѓето од твоето минато, зошто секогаш има добра причина да не се во твојата иднина.
.Но,ништо не се заборава. Уште помалку се заборава она што посакуваш да не се случило никогаш. Ќе помни се. Сите зборови што си ги кажал, слушнал, премолчил. Се што си видел и сонувал. Се што ти се случило или пак, од некои причини што само тебе ти се познати, си пропуштил да ти се случи...
Очите го кажуваат сето она што срцето сака да го премолчи
Ke sakam nekogo
ke sakam nekogas
no nikogas nikogo
kako nekogas tebe...
Skopjanec Da te pozdravam da ne recis vazna sum
Седум милјарди луѓе на светот. Седум милјарди души. А понекогаш, се што ни треба е една!
Некои врски се појавуваат за да ти помогнат во одредени животни лекции, а кога лекциите ќе бидат научени, треба да знаеш да ги пуштиш и да продолжиш понатаму.
Имав толку многу да ти кажам....сакав да знаеш колку ме болеше секој миг без тебе....без твоето присуство....Сакав да знаеш колку се молев на Бога во долгите ноќи ....да ми те чува....да бидеш добар и среќен....Сакав да ти раскажам за сите мои копнежи....се она што со денови се собираше во душава...сите сомнежи...сите оние болни мигови...тивките пецкања во срцево...љубомората !..Сакав да кажам...но не можев...останав нема ...без глас...во грлото една грутка...чуден страв од студот твој...ете затоа се мачам...зошто се не ти кажав?!...зошто не го искористив мигот за да признаам ...дека без тебе ...не можам!...Сега се молам ...да се врати времето и да ти кажам колку силно те Љубам!
Дозволи ми да продолжам да сонувам, За тебе тоа е само момент, за мене цела вечност, Отвори се и кажи ми ги своите тајни, Не е важно што ќе речат другите, И дали утре тоа нас ќе ни значи, Да престанеме да бараме потпирач, Да го напуштиме барањето на познати лица под градското светло, Понеси ме во волшебни висини,и дај ми дел од себе, Побарај ме во заљубените очи и ќе сватиш Дека сум твој, сега сум дел од тебе...
Лесно е да простиш на некој кој те лажел, но тешко е да си простиш себеси, што си верувал !
Некои се плашат да сакаат бидеќи можеле да бидат повредени, па тогаш зошто вооопшто живеат кога сите умираме?!
Не се откажувај од личноста која неможеш да ја тргнеш од мислите.
Единственото нешто κое го добиваме без да вложиме тρуд во него се Годините.
Има премногу "каj ми бил паметот" –
моменти.
Еднаш некој ми рече дека песимистите се најсреќни. Ако добијат негативна реакција, ќе биде очекувано за нив и тие ќе останат смирени и задоволни, а од друга страна ако добијат позитивен фидбек, тоа само ќе им ја дуплира среќата. Од неодамна сум реалистичен песимист без цензура. Луѓето ги гледам како шаховски фигури, климам со главата, се забавувам и акумулирам факти со по некоја чаша вино, додека полето на довербата е секогаш табула раса. И така сум среќен и секогаш позитивно изненаден. А јас? Јас сум секогаш победникот, секогаш центар на светот.
А победникот?
Е да... „победникот е секогаш сам“.
Mojata curica e najdobra ima vkus ima smek tolku najdobar i takvo telo sto treperam
Премногу сме различни за да се сакаме, премногу сме слични за да се мразиме, премногу навикнавме еден на друг за да се разделиме и премногу сме битни еден на друг за да би останале само пријатели .
bik
Бик
17ти - 23ти август
Во почетокот на неделата насочете ја енергијата кон дела, кои имаат потенцијал да ви ги донесат саканите од вас резултати.

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Најнови членови

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.51250791549683&server_load=0.04&session=ade7d4dcd3582ddf095090a8b35526c7&url=romanticni.mk%2Fprofile.php%3Fuserid%3D426&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=54.91.4.56): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72