Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:522
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Зошто девојките се сами?

Постојат неколку причини поради кои жените се single, но тоа воопшто не треба да се сфати како нешто лошо, особено ако е со краток рок. Напротив, паузите помеѓу две врски се добредојдени, бидејќи да се биде во врска само поради тоа што знаете дека не сте сами е најлошиот можен мотив. Тешко е да се изградите како личност и да се осамостоите, доколку сте постојано во врска уште од средношколска возраст. Од друга страна пак има и такви случаеви кога девојка до 30-тите практично немала врска. Но, без оглед на годините single-жените ќе ги поделиме на 4 причини поради кои се сами.

Непреболен дечко
Некои не можат да се помират дека на врската и дошол крајот и дека повеќе и нема спас. Ако само една од двете страни дигне раце и каже дека продолжува по својот пат, истото би требало да го направи и другата страна. Некои жени се фиксираат за одреден маж и само чекаат да им се врати, не сакаат ниту да влегуваат во други врски бидејќи се плашат дека ќе ја уништат можноста за помирување со бившиот. Подобро би ви било, времето на чекање пократко да трае, бидејќи ако ви било судено вие ќе бидете споени без обзир на тоа кој во каква врска бил.

Зафатени
На некои женски едноставно им се зафатени момчиња. Можеби и пробале такви врски, но истите воглавно пропаѓаат и жените остануваат повредени, бидејќи тој во повеќето случаеви, нема да ја остави својата фамилија или девојка поради вас. Од друга страна може да биде дека ниту жената не сака да биде баш во некоја врска или да основа семејство, па намерно одбира зафатени, оние кои нема да ја бараат заради дете или брак. Сепак, не е во ред да се впуштате во врска со зафатени мажи, а и секој доволно вреди за да биде прв на листата со приоритети и во давањето љубов на својот партнер. Барајте понатаму...

Лошо мислење за машките
На секоја жена и се има случено барем еден кретен во животот, а свежо повредените често пати мислат дека и не постојат добри дечки, па редовно ја повторуваат онаа познатата: сите мажи се исти. Доколку се уште се дружите со пријателката која што го делио овој став и на секое заедничко испиено кафе постојано си потврдувате дека нема шанси да наидете на за вас добар маж, тогаш сигурно и нема да го пронајдете. Можеби е време да го промените мислењето или на пример да прочитате некоја книга за моќта на позитивното размислување, која би можела да ви помогне на тој пат.

Волк самотник
Доколку сакате саботната вечер да ја поминувате во пижами гледајќи дома филмови, тешко дека ќе сретнете некој интересен, па може да се случи вашиот друштвен живот сосема да пропадне. Понекогаш на сите им е потребен мир и осамување, но не за долго. проблемот е што покасно, од 30-тата па натаму, се помалку ќе се вклопувате во разни друштва и помалку ќе одите на забави. А, кога и ќе најдете некој интересен, после толку години самување и подреденост на самите себе, ќе ви биде потешко да се прилагодите кон туѓите желби и потреби.

 

Можеби ќе Ве интересира...
5 причини зошто девојките одат со оженети момци
1) ЛАГАТА - Ќе започнеме со нај очигледното од петте. Некогаш жените се наоѓаат себе во врска со дечко кој и КАЖУВА дека
од ZeroCool |
10 заповеди за девојките
Современите девојки се навикнати сами да обавуваат многу работи, да скокнат до банка, да одат до автомеханичарот, не им
од Романтичен |
8 причини зошто е подобро да бидеш сам
Во денешно време нема толку притисок кон машките да мораат да бидат оженети како што било порано. Сега побитно е...
од Romanticen |
Другарство после врска?
Што мислите, дали е можно со бившиот партнер да останете другари после раскинувањето?
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.24730491638184&server_load=0.02&session=5a8f302c48d05e577085034bd6e48a06&url=romanticni.mk%2Fsingl%2Fzoshto-devojkite-se-sami-3298&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=54.87.61.215): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72