Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:600
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Состанок преку интернет

Запознавањата преку интернет можат да претставуваат предизвик. Откако сте се запознале малку подобро преку Skype, Чет... сте размениле Facebook, MySpace или каков и да е профил, размислувате за тоа да се сретнете лице во лице. Припремете се!

Оние кои имаат искуства со вакви запознавања сигурно можат многу да ни кажат, од интересни до незгодни детали. За оние кои сеуште немаат до току искуство, еве неколку совети како да ги избегнете непосакуваните ситуации.

 

1. Не губете време
Према интернет истражвувања, третина од луѓето кои го користат online dating servise-от се во брак и многу е важно да научите да читате меѓу редови. Ако вас вашиот потенцијален партнер ви се јавува само од мобилен телефон и тоа во одреден период од денот, несака да ви го даде фиксниот телефонски број и со вас никако и никогаш неможе да се најде за викендите навечер - заборавете сè.

2. Разговор
Обавезно поразговарајте по телефон пред да се најдете прв пат. Тонот на гласот и разговорот можат да ви откријат некои работи кои е-маилот и текстуалните пораки не можат.

3. Потенцијал
Ако не ви се допаѓа тоа што го слушате, запрашајте се дали вреди да се најдете со таа личност. Средбата лице во лице би требало да се оствари единствено ако личноста има интелектуален и емоционален потенцијал, секако ако тоа вие го барате.

4. Очекување
Најдобро е да се сретнете со личноста колку што можете побрзо (после запознавањето на интернет). На тој начин ќе престанете да фантазирате за неа и ќе се соочите со вистинската личност. Што повеќе очекувате, толку се поголеми шансите повеќе да се разочарате.

5. Бидете оптимисти, но и претпазливи
Можеби имате причина да верувате дека личноста со која ќе се најдете е љубезна, добра и нормална, но најдете се со таа личност на јавно место, меѓу луѓе. Кажете им на другарите каде одите и со кој одите, имајте го со вас мобилниот телефон и не прифаќајте да ве однесе дома со автомобил.

6. Место за излегување
Со потенцијалната сродна душа немојте да се најдете на местата кои често ги посетувате. Ако работите не испаднат така како што вие сте планирале, таа личност би можела таму да се појави непоканета и непожелна. Првиот состанок би требало да се случи преку ден. Така е посигурно, околу вас има повеќе луѓе.

7. Разбивање на мразот
Вклучување во некоја активност може да биде полесен начин на „разбивање на мразот“ отколку да седнете на кафе. Но немојте да се впуштите во некој натпревар. Подобро посетете некоја изложба или пак зоолошката градина.

8. Корпа
Ако после првиот состанок не ви се јави или не возврати на вашиот повик, немојте тоа да го сфатите лично. Можеби во иднина и вие тоа ќе го направите на некој. Не ви се јавува - пораката е јасна - несака повеќе да се гледате. Сјајна работа кога интернет состаноците се во прашање е тоа што има уште многу „риби во морето“. Па тргнете од почеток.

Можеби ќе Ве интересира...
Прв состанок!?
Безброј дилеми на првото излегување со момчето или со девојката што ви се допаѓа - како треба да се однесувате...
од Buba |
Како да ја поканите на состанок
Многу генијални момци имаат проблем со забавувањето. Обично тие имаат знање за поголемиот дел од работите...
од Романтичен |
Кој што мисли на првиот состанок
Топ 10 работи што ТОЈ ги мисли и топ 10 работи што ТАА ги мисли на првиот состанок...
од Романтичен |
6 грешки на првиот состанок
И машките и женските може да направат нешто што би го иритирале другиот којшто седи од спротивната страна на масата уште
од Романтичен |
Коментари
Da bogami takov e zivotot da denes e moderdno da najdes partner/ka preku internet
Sostanokot preku internet moze da bide i seriozen.. Vo denesno vreme site pravat lazni profili.. Kako na primer na fejsbuk.. Pola od korisnicite se so lazni profili..
i nie se zapoznavme na net,mn se sakavme,no ne e bitno samo sakanjeto bitni se i mn dr raboti,ali eve denes raskinavme bidejki svativ deka ne sme eden za drug!ali barem nauciv za prv pat vo mojot zivot VISTINSKI DA SAKAM!
ijas sum za da se najde na internet,ne nekoj da mi mesti da mi kazuva prikazni neznam kakva e a taka mene nema da mi ja pogodat na mesteno!
Zdravo na site eden neka pise eden sajt kade sto moze navistina kulturno da se komunicira neveruvam deka postoi nema....

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens