Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:844
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

10 знаци дека сака да раскинете

Понекогаш не ги гледаме работите кои ни се пред носот. Еве неколку знаци кои не треба да ги игнорирате кога ќе ги приметите:

1. Не сака повеќе да зборува за иднината... дури ниту за тоа каде ќе одите на вечера.

2. Непланирано и ненајавено доаѓа кога сте излезени со другарките... надевајќи се дека ќе ве најде со бившиот.

3. Кога му кажувате дека посакувате да имате нешто повеќе со него, тој ви одговара дека сето тоа е производ на вашата фантазија.

4. Повеќето работи кои сте ги оставиле кај него ги спакувал и ги чува во кутија. А како изговор за тоа е дека така прави „од безбедносни причини“.

5. Секогаш е уморен кгоа сте покрај него, но кога е со другарите останува до после полноќ.

6. Откако ќе му кажете дека може да прави што сака тој ќе избувне со прашањето: „зашто секогаш пробуваш да ме контролираш?“.

7. Кога на другар му за роденден ќе му ја даде маицата која сте му ја купиле онака, без повод, само да го израдувате.

8. Другарките некако „случајно“ кај вас ја заборавиле книгата со наслов „Знаци дека повеќе не ве сака“, и одбиваат да ја земат назад додека не ја прочитате.

9. Негова идеја за фраерско однесување подразбира барање број од келнерката и тоа пред вас.

10. Почува да оди на „бизнис патувања“ иако е не работи никаде.

 

Можеби ќе Ве интересира...
Девојките се разочарани од...
Дури 25% од девојките се разочарани од начинот на кој биле запросени. Две третини од мажите запросувањето го планираат,
од Романтичен |
Бременост за вечна љубов?
Сите знаеме дека повеќето женски се спремни да направат сè за да го задржат дечкото што го сакаат крај себе...
од Романтичен |
Типични машки грешки
Ако мислите дека сте совршен љубовник затоа што вашата драга воздивнува и се тркала по креветот, прочитајте што Ви спрем
од Романтичен |
Дали партнерот ве изневерува?
Некои личности често имаат претчувство дека партнерите ги вараат нив, но неможат да пронајдат докази..
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.1061999797821&server_load=0.03&session=588ba673e6537371d5ff020efedc3007&url=romanticni.mk%2Fvrski%2F10-znaci-deka-saka-da-raskinete-3032&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=100.24.122.228): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72