Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:265
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

9 работи кои ја расипуваат врската

Одредени женски потези знаат навистина да ги полудат машките и да ги натераат да размислуваат за прекин на врската. Доколку не сакате тоа да се случи следните 9 работи ќе ви бидат од корист.

Не претарувајте со шминката
Машките сакаат средени и дотерани девојки, но ако во средина на денот ставите комплетен make-up, кој вклучува подлога и пудра, сенка за очи и останато, дечкото одма ќе се запраша кој се крие под таа маска. Впрочем, подрага им е природната варијанта на Вас.

Не планирате го сексот
Сексот не е бизнис состанок, ниту пак концерт кој треба да почне во одредено време. Малите пораки со кои му давате дознаење дека вечерта можеби ќе биде нешто меѓу вас се и тоа како пожелни. Директните наредби и упатства се одбивни и ја убиваат страста. Доволно е само да му кажете „вечерва те чекам“ и да му намигнете.

Оставете го светлото запалено
Машките се пол кој фантазира, па често се жалат кога нивните партнерки инсистираат светлото да биде изгаснато. Би требало да знаете дека малите несовршености ниту едно машко не ги приметува во занесот на играта. Тој го сака вашето тело и не му е битен ни целулитот ниту пак стриите кои само Вие ги гледате. Компромисно решение е наместо светлото да запалите свеќи. Романтично и страствено. Нема да зажалите.

Гребење со ноктите? Никако!
Можеби изгледа страствено на филмските платна, но во реалноста е болно. Гребењето со ноктите на машките не им е пријатно и секси. Експертите препорачуваат дека во страствените моменти најубаво ќе биде да ги притиснете за рамењата или грбот на партнерот.

Лажен оргазам
Иако женските потешко доаѓаат до сексуалното задоволство отколку машките, не треба да лажете дека сте имале оргазам затоа што така партнерот ќе помисли дека не ви било убаво. Бидете искрени и поразговарајте со партнерот за тоа. Ако имате озбилен проблем партнерот може да ви помогне и да го решите единствено ако сте искрени до крај.

Пијаните девојки не се секси
Чаша алкохол заради опуштање е сосема во ред, но претерувањето во кое повеќе не знаете што говорите и правите воопшто не е секси. Машките не сакаат девојки кои не знаат за граница кога е во прашање алкохолот.

Не глумете дама во невоља
Иако во старите филмови дамите често се во невоља од кои можат да ги спасат само јаките алфа мажјаци, избегнувајте ја оваа метода. Тие времиња се одамна поминат и ако се однесувате така, машките ќе помислат дека сте зависни и неспособни.

Не шефувајте во креветот
Немојте да му наредувате на партнерот додека спиете заедно. Тој ќе се чувствува како да не знае да ве задоволи, а со тек на времето тоа нема да биде добро за вашата врска. Сето тоа можете на многу поубав начин, со убави зборови, да го добиете. Така тој ќе научи кои ви се на вас приоритетите и што сакате во креветот, а и вие ќе бидете задоволни.

Без секс на првиот состанок
Не практикувајте секс после првиот состанок затоа што тој ќе помисли дека не сте сериозни кога се во прашање обврските. Ако сте заведени и чувствувате огромна хемија помеѓу вас, подарете му неколку бакнежи за крај на вечерта и оставете другото нека почека малку. Ќе биде убаво кога конечно ќе се случи.

 

Можеби ќе Ве интересира...
Како да ја сочувате врската?
Еве четири едноставни совети како да ја сочувате и унапредите вашата врска...
од admin |
Зацврстете ја врската со партнерот
Во секоја врска можат да се појават одредени проблеми кои можат да доведат до караници и расправии. За среќа сето тоа мо
од Романтичен |
Начини да ја одржите врската на далечина
Немора да значи дека овој тип на врска не може да функционира, но бидете спремни на тоа дека вашиот партнер нема секогаш
од Романтичен |
Кога е време да ја прекинете врската
Во секоја врска постојат добри и лоши денови. Но ако со тек на време разликите помеѓу вас и вашиот партнер станат прегол
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.35353994369507&server_load=0.02&session=4270742c9d29e2b496d2acaa435aedab&url=romanticni.mk%2Fvrski%2F9-raboti-koi-ja-rasipuvaat-vrskata-3028&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=100.24.122.228): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72