Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:607
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Дали партнерот ве изневерува?

Некои личности често имаат претчувство дека партнерите ги вараат нив, но неможат да пронајдат докази. Се случува партнерот одеднаш да се одалечил од вас, да работи до касно... Често се случува да покажете сомнеж во верноста на партнерот, а тој пробува да ве разувери. Еве неколку знаци да докажете на партнерот дека (можеби) ве вара. Сепак, бидете внимателни да не се збуните.

1. „Повеќе не сум заљубен/а во тебе“
Ако ги слушнете овие зборови знајте дека постои нешто позади нив. Ова е еден од најточните докази за превара. Вие и вашиот партнер можете да имате цврста љубовна врска, но страста (кон превара) може да ја надвладее вашата врска, а партнерот да ги изгуби чувствата кон вас.

2. „Може да бидеме само пријатели?“
Овие зборови се исто така важен сигнал кој може да значи превара. Доколку вашиот партнер сè повеќе време поминува со неговата „пријателка“, веројатно се работи за нешто повеќе од пријателство меѓу нив. Вашиот партнер може да мисли дека таа личност најдобро го разбира и да биде повеќе време со неа. Како и да е држете ги очите отворени.

3. Одеднаш партнерот има потреба од приватност
Доколку на партенрот „туку така“ му текнало дека треба да има потреба од приватност исто така може да значи знак за превара. Таа може да се манифестира со менување на лозинките на компјутерот, криење на мобилниот телефон и телефонската сметка... Доколку вие сакате да ја откриете причината за таквото однесување, партнерот може да ве обвини дека го шипонирате или дека сакате да го контролирате. Внимавајте!

4. „Ми треба малку простор да ги средам чувствата“
Личностите кои се во врска и со некој друг освен со правилниот партнер бараат повеќе слободен простор и повеќе време за себе. Ова е најчест знак дека постои и некој друг, иако конфузија на чувствата може да настане и ако имате стрес на работа...

5. Промена на регуларното работно време
Работи до касно, оди на работа во ниедно време, вложува повеќе време отколку што е потребно исто така може да значи дека партнерот ве вара.

6. Тајни и почести телефонски повици
Емоционалните афери најчесто укажуваат на чести разговори по телефон. Доколку го сретнете партнерот долго време да разговара по телефон или пак ако го видите да ги брише пораките од мобилниот штом влезете во соба и дека зазема осбрамбен став на било кое ваше прашање, можеби и ќе посакате да ја проверите неговата листа на повици на мобилниот.

Можеби ќе Ве интересира...
Подобра комуникација со партнерот
Еден од најчестите проблеми во врските е недостатокот на вистинска комуникација меѓу партнерите. Еве неколку...
од Романтичен |
Партнерот гледа по други!?
Дали кога се шетате заедно со пртнерот сте го приметиле некогаш тој да гледа по други? Дали дечкото ви се загледува...
од Романтичен |
Зацврстете ја врската со партнерот
Во секоја врска можат да се појават одредени проблеми кои можат да доведат до караници и расправии. За среќа сето тоа мо
од Романтичен |
Како до подобра врска со партнерот
Љубовта бара континуирана посветеност, а доколку не сте подготвени да влезете во врска тогаш задржете го како најдобар п
од Ангела Стоилковска |
Коментари
AKO MU GO SVRTIS GRBOT...KE VIDIS DEKA SAMIOT KE DOJDI.....OVA GO KAZVAM SO 99%TOCNOST!A AKO POCNUVAS DA SE KARAS I DA PRAJS SKANDALI..NISTO USTE POJKE SE ODALECVATE!!
ne se samo znacite ako gi otvoris ocite ke najdis zapomnete na lagata kratki mu se nozete
ej eve edna pomos na devojkit za deckovcite,tie sto se vinovni,dokolku ve izvarale moze da ve molat ili pak da vi racat sakas veruvaj sakas ne,mene mi e seeedno,toa go imam doziveano od drugi iskustva...inaku toj sto go smetate za vinoven,a ne e vinoven moze da izbega od vas odnosno da se odaleci odnosno da bide na distanca ili da ve otkaci bez da vi rece nesto loso ili dobro,ednostavno vie ste zgresile,a on ne saka da se kara zatoa ja izbegnal takvata rabota zatoa sto ne e vinoven i saka da si bide na cisto ne saka da sumnjate vo nego i ako pak tuka devojcinjata najveke sumnjaat.....
(ova e moj licen primer) pa pozz devojki
najveke moze da primetite po odnesuvanjeto na partnerot podocno ralikata vo odnesuvanjeto koga ste vlegle vo vrska i koga se somnevate ,jas taka znam dali partnerkata me vara ,ali ni ova ne e 100% sigurno zatoa sto partnerot moze i da manipulira so toa sto nema da go smeni odnesuvanjeto
Sovetite se tocni i bravo za niv . Isto taka i za site sto napisale komentari i me iznenaduva sto site soveti se dosta iskusno kazani
Za da najdes vistinska licnost treba vreme ..... Sega brzo imam raskinato edna ipol godisna vrska... me boli zatoa sto i dodeka veke ne sum so nejze seuste e vo moeto srce, ja sakam od srce so telo i dusa... ama ne mozam da i prostam za toa sto me izneveruvala celi 3 meseca dodeka sme bile zaedno .... ((( Mozam da kazam deka samo strplija ke prodolzam da ja cekam vistinskata licnost
Pozz do site romanticni i

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens