Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:224
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Девојките се разочарани од...

Дури 25% од девојките се разочарани од начинот на кој биле запросени. Две третини од мажите запросувањето го планираат, без никаква консултација со најблиските, а исто толку од нив клекнале и изговориле „Дали ќе се омажиш за мене?“.
Останатите сеуште бараат дозвола од родителите на девојката - да му биде жена. Без разлика на овие податоци, мислењето на девојките – дефинитвно е поинакво.


Тие сметаат дека запросувањето – самиот чин - треба да биде еден од најромантичните моменти во животот. Токму поради овие очекувања 26% од девојките се жалат и велат дека начинот на кој биле запросени не бил оригинален.

Истражувањето на магазинот Men's Health открива дека жените биле разочарани најчесто од времето, местото или начинот на запросувањето. Од друга страна пак, околу 75% од мажите изјавиле дека просидбата ја испланирале сами, и не побарале совет од најблиските – за мали детали и консултација околу најважното - вереничкиот прстен.

Повеќето луѓе сеуште придаваат важност на традиционалните обичаи, 6 од 10 испитаници одговориле дека сметаат дека најпрво треба да се побара „раката“ на девојката од нејзините родители.

Околу 84% луѓе во светот најпрво тоа го споделуваат со родителите, а потоа и со пријателите.

Дури 35% од мажите и жените веќе после неколку дена на Facebook ќе објават статус на верен/а, а пак остатокот од нив сметаат дека тоа е безсмислено.

Еден мал совет до сите мажи кои во иднина сакаат да ја запросат својата сакана: Консултирајте се со блиски луѓе кои ви се од доверба со цел девојката да не дознае и напревете го овој момент најубав и најпосебен во вашите животи, затоа што сепак, од овде започнува сè.

 

 

Можеби ќе Ве интересира...
Кога девојките изневеруваат
Чувството на осаменост е еден од најчестите причини зашто девојките ги изневеруваат своите партнери. Иако може да звучи.
од Романтичен |
Дали вашиот партнер е пасивен?
Вашиот партнер е прекрасна личност. Обожавате да го поминувате времето со него. Но, како и сите луѓе има по некоја маана
од Романтичен |
Пред да прекинете врска
Што е подобро: да ви раскинат или вие да бидете личноста која ја прекинува врската? Сите ги сожалуваат оние на кои им ра
од Романтичен |
Грешки што ја уништуваат љубовта
Треба да внимавате на првите знаци на криза, бидејќи ако подолго ги занемарувате нетрпеливоста и неразбирањето, тие можа
од TaJaNa |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.36925292015076&server_load=0&session=331d85d3ab2a5bc9977f77c6d287806c&url=romanticni.mk%2Fvrski%2Fdevojkite-se-razocharani-od-3282&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=100.24.122.228): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72