Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:746
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Откриена тајната за успешна врска

Во новата студија што ни доаѓа од универзитет од САД се откриваат тајните на успешна и среќна врска. Ова истражување опфаќа различни видови на семејства и парови како би се дошло до подобар заклучок. Истражувањето се базирало на факторите за успешна и квалитетна врска, односно што е тоа што ги прави паровите, семејствата постојано среќни.

 

Еве некои од тие работи:

1. Венчаните парови во поголемиот дел истакнале дека квалитетот на нивната врска се намалил откако стапиле во брак. Но затоа пак венчаните парови истакнуваат дека имаат поголемо задоволство во животот кога се постојано заедно со партнерот.

 

2. На мајките секогаш најмили личности им се децата, што не е и случај со мажите. Тие пред се истакнуваат дека на прво место им е сопругата, а не децата.

 

3. Парите и нивото на образование немаат некое големо и значително влијание на среќата во врската.

 

4. Поголемиот дел на парови веруваат дека се на иста бранова должина во размислувањето кога станува збор за сексот и сексуалните односи.

 

5. Најголем проблем во најголемиот дел од врските, без разлика дали се работи за венчани, односн невенчани парови, е комуникацијата. Некои од партнерите истакнуваат дека комуникацијата со партнерот или ја нема доволно или е неразбирлива за нив.

Можеби ќе Ве интересира...
Во врска или сепак не?
Прекрасно е да си вљубен, во врска, но понекогаш ти доаѓа како вистинско олеснување што не си во врска, особено...
од Романтичен |
Внимавајте со кого сте во врска
Одредени личности колку и да ви се допаѓаат и колку да изгледаат добро вие не смеете ни да помислите...
од Романтичен |
Пред да прекинете врска
Што е подобро: да ви раскинат или вие да бидете личноста која ја прекинува врската? Сите ги сожалуваат оние на кои им ра
од Романтичен |
Како до подобра врска со партнерот
Љубовта бара континуирана посветеност, а доколку не сте подготвени да влезете во врска тогаш задржете го како најдобар п
од Ангела Стоилковска |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.39596581459045&server_load=0.02&session=aeab8bb62f309832fd258d0f07a53f16&url=romanticni.mk%2Fvrski%2Fotkriena-tajnata-za-uspeshna-vrska-3169&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=18.209.104.7): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72