Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:800
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Подарок за St. Valentine

И интересен „ситница“ може да биде подарок за Денот на Вљубените, особено ако е црвена боја и во облик на срце.

За Денот на Вљубените многу од партнерите се неодлучни што да купат. Со бонбоњера, чоколадо или цвеќе нема да погрешиме, но зошто оваа година не би се одучиле за „различен“ подарок и во потполност да го изненадите вашиот партнер. Следниве „ситници“ можеби не се врв во денешнава технологија, но важна е пораката.

Привезоци за клучеви
Клучевите се уште една работа за зљубените. Се работи за два одвоени натписи „Те сакам“, кои формираат срце кога ќе се спојат.

Глувче во облик на срце
Заљубените сигурно ќе се сетат и на некој друг предмет во облик на срце, но за оние кои цел ден го поминуваат на компјутер, глувче (mouse) во облик на срце за неговиот/нејзиниот компјутер ќе биде најдобар подарок.

Чадор за двајцата
Февруари секогаш е непредвидлив со временските прилики. Можеби времето ќе биде ОК, но исто така може за Денот на Вљубените да ве дочека дожд. Додека чекате превоз на пат до романтичната вечера за двајца, единствено што ви недостасува е (поголем) чадор за двајцата вас.

МП3 плеер(и)
Споделете ја љубовта, но и музиката. Два одвоени МП3 плеери од кој секој е во полу облик на срце. Кога ќе се спојат половинките заедно, се формира цело срце (слично како кај привезокот за клучеви). Доволно е убав за да ви го краси вратот, но и доволно мал за да го ставите во џеб.

Можеби ќе Ве интересира...
Како до подобра врска со партнерот
Љубовта бара континуирана посветеност, а доколку не сте подготвени да влезете во врска тогаш задржете го како најдобар п
од Ангела Стоилковска |
10 знаци дека сака да раскинете
Понекогаш не ги гледаме работите кои ни се пред носот. Еве неколку знаци кои не треба да ги игнорирате кога ќе ги примет
од Романтичен |
Наговорете го на романтика
Во многу работи вашиот дечко ви се допаѓа, но зошто мора да се прави важен пред другите и зашто...
од Јаги |
9 работи кои ја расипуваат врската
Одредени женски потези знаат навистина да ги полудат машките и да ги натераат да размислуваат за прекин на врската. Доко
од Романтичен |
Коментари
Inaku toj sto go napisa ovoj tekst....trebalo damu tekne porano zs bese staveno tocno na 14 taka daaaa kasnese mnogu....haha
Abe jas na mojot decko mu kupiv edna roza....ne e bitno sto ke kupis i sto ke ti kupi bitna e ljubovta .....


pozzki
koj e so mene???? huhuuu
iskreno ako ima ubavi podaroci sakam fluvce maus srce ama nema
леле луѓе незнам шо да купам за машкооооо !! aaj pomagajteee x) pozdraaaf
mu iam podareno vekje privezok za klucevi vo forma na srce.. ednata polovina e kaj mene a drugata kaj nego.. i sekako pisuvase TE SAKAM ) aliii ne se losi i ostanative idei.. )
Mmmm ama jas veke mu imam podareno privrzok za klucevi edniot del od srceto e kaj nego drugio del e kaj mene...bas e COOL...

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.20825791358948&server_load=0&session=43780be730d2adbc8b696b886cffa64b&url=romanticni.mk%2Fvrski%2Fpodarok-za-St-Valentine-2851&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=18.209.104.7): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72