Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:841
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Во врска или сепак не?

Прекрасно е да си вљубен, во врска, но понекогаш ти доаѓа како вистинско олеснување што не си во врска, особено кога љубовниот живот на твојот другар или другарка е сличен на некоја шпанска серија.

Можно е да знаеш на што мислиме. На пример, ти и твојата другарка сте на забава. Таа се скарала со дечкото, па ти си решила да ја однесеш на забава за да ја расположиш и вие супер се забавувате. Може така да биде цела ноќ, но на неа и текнува да те одвлечка од забавата за да ти плаче на рамо. Другарка ти е, па и го дозволуваш тоа и следните неколку часа слушаш како дечко и е идиот и нишаш со главата додека таа не заспие. Следниот ден и пристигнува СМС порака од дечкото, кое многу и се извинува, многу му е жал, ја сака и таа е целата среќна, блеска и зборува само за него и за тоа како тој е најпрекрасната личност на светот. (Токму поради ваквите промени на расположението пожелно е никогаш да не им кажеш на другарите и другарките нешто навредливо на сметка на саканата личност, бивша или сегашна, бидејќи другарите ќе ти се налутат тебе ако се смират со таа личност).

Постојаната приказна за „идеалниот дечко“ или „идеалната девојка“ тебе ти е подеднакво интересна како и неколку часовно плукање по него, но сепак, другар/ка ти е па мораш да слушаш.
А потоа тие двајца пак ќе се скараат и повторно почнува да плаче. А тогаш... Па веќе знаеш. Во такви ситуации можно е да уживаш што не си во врска. Тоа ти доаѓа како вистинско олеснување. Иако животот на твојата другарка ти личи како на вистинска драма или шпанска серија, особено ако во целата приказна постои и некој бивши, а ти во целата таа серија ја имаш улогата на доверителка на главната актерка.

Се радуваш затоа што не си во врска и заклучуваш дека баш е супер што имаш лична слобода, не се нервираш околу секоја ситница, а тоа што го слушаш постојаното жалење од другарка ти и изливите на воодушевување, ако ти здодеаа, можеш да го исклучиш мобилниот или да се ставиш ofline на фејсбук.

Навистина е супер да бидеш сама, слободна, да уживаш во забавите, флертот, да бидеш ослободна од шпанските серии... Барем до мигот кога ти ќе се вљубиш и ќе ти стане сосема нејасно како некој може да биде рамнодушен, додека ти се воодушевуваш на твојата нова врска или пак патиш по него.

Можеби ќе Ве интересира...
Пред да прекинете врска
Што е подобро: да ви раскинат или вие да бидете личноста која ја прекинува врската? Сите ги сожалуваат оние на кои им ра
од Романтичен |
Внимавајте со кого сте во врска
Одредени личности колку и да ви се допаѓаат и колку да изгледаат добро вие не смеете ни да помислите...
од Романтичен |
5 ситници кои можат уништат врска
Поголемиот дел од врските пропаѓаат поради поголеми работи како што е неверството, сепак не се исклучува можноста тоа да
од Романтичен |
Како до подобра врска со партнерот
Љубовта бара континуирана посветеност, а доколку не сте подготвени да влезете во врска тогаш задржете го како најдобар п
од Ангела Стоилковска |
Коментари
bravoz katerince vo pravo si 100 % jas se slozuvam so tebe
hehe tnx dedi4ko mi znam deka sum vo pravo za ova i nema sila so mozi da mi se spotivstavi
Jas sum vo vrska, veke 6 meseci... Decko mi e pogolem od mene mesec dena i mislam deka da se bide vo vrska e mal del od mene koi postoi. Vo pravo e Katerin4e. Najsrekjna sum..
hm tesko se zaborava ljubovta ama zivotot e toa sakas da go zivess sakas neeeee
Tocno. bolje single nego sekoj den da imash problemi

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.3170690536499&server_load=0&session=7575ec6a472478cb1deec76f314798f1&url=romanticni.mk%2Fvrski%2Fvo-vrska-ili-sepak-ne-2910&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=100.24.122.228): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72