Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:45
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!
 • Што ги привлекува девојките кај машките?

  На мажите им е запишано во гените дека мора да се докажуваат пред женските. Тоа е многу едноставно и природно...

 • 10 погрешни начини на флертување

  Секој си има свој посебен начин на заведување и флертување. Пример доколку премногу сте индиректни тоа воопшто не е секси ...

 • Комплементи кои успеваат кај жената

  Секоја жена сака да добива комплименти. Но знаеме дека мажите се малку скржави кога станува збор посебно за давање на комплименти...

 • Пред првиот секс...

  Кога првиот секс ќе остане запамтен, тоа е навистина нешто посебно. Некои можеби ќе речат дека...

 • Што им е секси на машките и женските?

  Некои од девојките ги мачи големото газе, нерамниот стомак или брчките кои започнале да се појавуваат. Од друга страна пак, некои момци...

 • Секс на плажа

  Лето е и конечно сте на одмор со партнерот или пак сте сами, а се надевате дека сепак некој ќе „влета“ затоа што сте..

Романтичен
I'm glad I found the love of my life

николовска
Понекогаш треба да му се дај време , на времето !!!

lover19
Дозволи ми да продолжам да сонувам, За тебе тоа е само момент, за мене цела вечност, Отвори се и кажи ми ги своите тајни, Не е важно што ќе речат другите, И дали утре тоа нас ќе ни значи, Да престанеме да бараме потпирач, Да го напуштиме барањето на познати лица под градското светло, Понеси ме во волшебни висини,и дај ми дел од себе, Побарај ме во заљубените очи и ќе сватиш Дека сум твој, сега сум дел од тебе...

lover19
Лесно е да простиш на некој кој те лажел, но тешко е да си простиш себеси, што си верувал !

lover19
Некои се плашат да сакаат бидеќи можеле да бидат повредени, па тогаш зошто вооопшто живеат кога сите умираме?!

Види ги сите

Соновник

Протолкувајте ги вашите сонови со најромантичниот соновник:

ПОВОРКА
Парична загуба.

Протолкувајте го вашиот сон

Љубовни пораки

Не барај ме во луѓето, не живеам во нив, не барај ме во светот, не му припаѓам нему, побарај ме во себе, зошто јас ти припаѓам само тебе.

Повеќе љубовни пораки

Хороскоп

Прочитајте го вашиот неделен хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица
Вага Шкорпија Стрелец Јарец Водолија Риби
 • Последно присутни
 • Најнови членови
 • Среќен роденден
 • Моментално присутни
Сопственик
ZeroCool
Сопственик
Романтичен
Корисник
enigma
Корисник
zorica.83
Корисник
asan
Корисник
petarxl
Корисник
dimitrake
Корисник
vesna.siljanoska.79
Корисник
Scoripons
Корисник
nate1993
Корисник
goran.petrovski.9615
Корисник
afetmes.ezel
Корисник
николовска
Корисник
bojana.mihajlovik
Корисник
Milica_LOVEAntonio
Корисник
Ka-te
Корисник
nenoooo71
Корисник
MAD
Корисник
srcka_ver4e
Корисник
mackopp
Корисник
Antonio990

За љубовта

Три начини да дознаеш дали те сака

Не постои девојка која барем еднаш не се запрашала : "Дали навистина мојот дечко ме сака?"


Жените сакаат внимание, комплименти...

Жената која е сакана, не старее - рекол рускиот книжевник Максим Горки. За дa се чувствува така, многу е важно да може во секое време да се


Љубовни совети

Што ги привлекува девојките кај машките?

На мажите им е запишано во гените дека мора да се докажуваат пред женските. Тоа е многу едноставно и природно...


Комплементи кои успеваат кај жената

Секоја жена сака да добива комплименти. Но знаеме дека мажите се малку скржави кога станува збор посебно за давање на комплименти...


Состаноци

Проценете го дечкото според пијалокот

Постојат многу методи како да ги процените луѓето уште пред навистина и да ги запознаете, без разлика дали се работи за...


6 грешки на првиот состанок

И машките и женските може да направат нешто што би го иритирале другиот којшто седи од спротивната страна на масата уште на првиот состанок


Секс

Бојата на долниот веш открива...

Психолозите тврдат дека бојата на женскиот долен веш може ја покаже нејзината страст во креветот, но и нејзиниот карактер...


6 тајни за женското возбудување

Не ги привлекуваат сите женски истите работи, но постојат универзални трикови кои може да ги донесат до возбудување...


Слики од нашите членови

Кивалче