Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:1 | Гости:48
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!
 • Куќа од соништата

  Замислете дека само што добивте на лото и можете да си дозволите огромна куќа...

 • Што ги нервира девојките?

  Кога се во прашање врските, многу машки многу често се наоѓаат на опасен терен, затоа што се држат на старите лоши навики...

 • Што машките најпрво забележуваат...

  Машките кажуваат дека многу поскоро приметуваат некој суптилен детаљ, мала откриеност на кожата, сензуално движење или...

 • Чудни факти за жените

  Се верува дека разликите помеѓу мажите и жените се огромни. Се разликуваат во секој поглед, а најмногу кога станува збор за психологијата...

 • 10 заповеди за девојките

  Современите девојки се навикнати сами да обавуваат многу работи, да скокнат до банка, да одат до автомеханичарот, не им е тешко...

 • Како да побарате прошка?

  Познато е дека во секоја љубовна врска може да дојде до превара. Кога веќе ќе дојде до тоа и кога личноста...

николовска
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
Нека овој Голем светол ден ве исполни со добрина, мир, спокојство, надеж, љубов и радост. За многу години.

lover19
Има премногу "каj ми бил паметот" –
моменти.

николовска
Љубов?
Состојба кога гледате некого што ве повредил,што ви го срушил светот,што ви направил таков хаос во животот што ќе ви требаат години да застанете на нозе...а вие наместо омраза бирате љубов.

Љубовта менува се,победува се,во секој момент кога избираме љубов наместо омраза,егото станува се послабо.Ако омразата е негова храна,љубовта е негов отров.

Клучот за победа е љубовта и само љубовта.
Победата ќе биде твоја тогаш кога најнормално,без никаква рестрикција,без никакво глумење,едноставно,природно,исто како универзумот,ќе изберете само љубов!

николовска
Само онаа точка во која се спојува минатото и иднината, ете во таа точка е целиот наш живот ...

ZeroCool
MARKO MANDIC - RAMDAGADAM

borko412
Вистинските љубови

Вистинските љубови немаат век на траење. Вистинските љубови траат вечно.Без оглед на далечината, чувствата остануваат непроменети. Вистинските љубови се читаат во очите на другиот. Го гледаш светот низ нејзините зеници, како твои.
Вистинските љубови се збогуваат, за да останат токму такви...
Без времени. Без просторни.
Вистинските љубови болат. Затоа се вистински.
Болката прераснува во уште поголема љубов. Во сеќавање на убаво време. Да траат...до некоја наредна средба. До некое наредно соединување.
Вистинските љубови не си припаѓаат телесно; тие си припаѓаат во душата.
Љубат други, а чуваат дел од сложувалката за тебе...
Колку и да болат ваквите љубови, знаеш дека после нив си побогат за едно не совршено парче среќа...знаеш дека можеш повторно да дадеш...многу повеќе љубов.
Вдишуваш длабоко во себе... До некоја наредна средба...до некое наредно соединување.

viktor_sr
Заминува уште една ноќ, ноќ обична, тажна како и сите други.
Одамна згасна сонцето. Полека згаснува и надежта во тебе,
онаа надеж што секој ден се раѓаше и умираше во мене...
Сепак ти никогаш не ме сакаше, а јас цели 13 месеци живеев во сон,
сон кој лесно се раѓа, а полека умира. Сите ми зборуваа за твоите страсти,
симпатии, најблиски другари... Секој збор ме болеше, ми оставаше
тешка рана во срцето, ти се лутев, а неможев да те мразам.
Тогаш се раѓаше таа мисла, таа желба што беше посилна од мене:
„Можеби ме сакаш, но не сакаш да признаеш. Мислиш дека јас
ништо не чувствувам за тебе...“ Зошто дозволив олку да те сакам?
Да те сакам повеќе од себеси... Каде ми е сега гордоста? Каде е таа храбра,
симпатична девојка што мамеше со многу погледи, а ретко се вљубуваше...?
Каде сум сега јас, изгубен во сите сништа и желби што ти постојано ги кршеше,
а јас не чувствував? Не, ти никогаш не ме сакаше...
Што ме привлече толку кај тебе, зошто тоа не ме привлече сите овие години?
Дали јас го заслужувам ова... Јас, толку чувствителен,
толку мирен и близок со сите... Никогаш не знаев дека љубовта толку боли...
Сите пред тебе, не ги сакав вистински.
Тоа беше всушност ништо, во споредба со ова што го чувствувам за тебе
. Или не е така? Што е ова, вистинска љубов или мала симпатија што набргу
се претвори во чекор до лудилото? Мене сеуште не ми е јасно дали нешто
чувствуваше за мене. Ми беше странец, и од никаде се појави и ми стана најблиска и најомилена.
Ми стана најдобра пријателка за само два дена и пак се прашувам:
„Каква магија ме привлече кај тебе?“ Баш ти, ти на кој не му
обрнував внимание, ти кој ме нервираше, ти особа која гледаше од височина...
Се беше мистерија: твоите најубави кафени очи, округло лице,
твојот најнежен и најсладок глас... Незнам, навистина незнам и не
верувам дека ќе сретнам некој како тебе, толку сладок, толку нежен...а толку затворен и .....
Пред мене беше храбра - се бранеше; беше убава - ме заведе; беше романтична
и нежна - ми го зеде срцето... Можеби го чуваше како највредно, можеби
го скрши, а можеби не ни знаеше дека тоа срце постои...
Што направи со моето срце само ти знаеш и не барам да ми кажеш,
само знај дека колку да го кршиш и повредуваш, после се ќе остане со тебе!
Ќе остане иако не веруваше во него,не сакаше да ја осетиш неговата љубов и иако мислиш дека се е лага,
едно е вистина - оваа љубов ја чував само за тебе! Не дозволувај
да се уништам поради тебе, сакај ме и ако мислиш дека некој те
заслужува знај дека кети посакам се најдобро и ке те пуштам, бидејќи јас вечно ќе те носам
со мене и ќе те сакам засекогаш!!!Иако ти ме промени едноставно и брзо....И ме заборави но еве сега и јас сум без срце
бидејки ти го дадов тебе...А јас неможам да живеам без срце и умирам...Но тогаш не доаѓај на таа мермерна плоча
каде што ке биде испишано моето име...Но знај засекогаш ке останеш во мене....

Види ги сите

Соновник

Протолкувајте ги вашите сонови со најромантичниот соновник:

КАНАЛ
Некој ваш пријател ќе направи успешен потфат. Ако затрупувате канал - потпрете се врз сопствените сили. Ако копате...

Протолкувајте го вашиот сон

Љубовни пораки

Повеќе љубовни пораки

Хороскоп

Прочитајте го вашиот неделен хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица
Вага Шкорпија Стрелец Јарец Водолија Риби
 • Последно присутни
 • Најнови членови
 • Среќен роденден
 • Моментално присутни
Сопственик
ZeroCool
Модератор
zikatha
Корисник
Ka-te
Корисник
enigma
Корисник
николовска
Корисник
nate1993
Корисник
borce.manev.33
Корисник
borko412
Корисник
mackopp
Корисник
MAD
Корисник
geregva.blagica
Корисник
ElenaElyMakedonija
Корисник
TeaAngova
Корисник
renata.dimeska
Корисник
lidija.savovska
Корисник
lover19
Корисник
Agne1
Корисник
kiki-dime
Корисник
mile_spaseski
Корисник
viktor_sr
Корисник
igorsirene

За љубовта

Три начини да дознаеш дали те сака

Не постои девојка која барем еднаш не се запрашала : "Дали навистина мојот дечко ме сака?"


Жените сакаат внимание, комплименти...

Жената која е сакана, не старее - рекол рускиот книжевник Максим Горки. За дa се чувствува така, многу е важно да може во секое време да се


Љубовни совети

Што машките најпрво забележуваат...

Машките кажуваат дека многу поскоро приметуваат некој суптилен детаљ, мала откриеност на кожата, сензуално движење или...


Несигурност

Во сите постои вродена маана дека сите одлуки кои ќе ги донесеме да ги преиспитаме, или со други зборови, се јавува потенцијален...


Состаноци

Проценете го дечкото според пијалокот

Постојат многу методи како да ги процените луѓето уште пред навистина и да ги запознаете, без разлика дали се работи за...


6 грешки на првиот состанок

И машките и женските може да направат нешто што би го иритирале другиот којшто седи од спротивната страна на масата уште на првиот состанок


Секс

Бојата на долниот веш открива...

Психолозите тврдат дека бојата на женскиот долен веш може ја покаже нејзината страст во креветот, но и нејзиниот карактер...


6 тајни за женското возбудување

Не ги привлекуваат сите женски истите работи, но постојат универзални трикови кои може да ги донесат до возбудување...


Слики од нашите членови

Кивалче