Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1235
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Љубов

Тој е вљубен или само привлечен од вас ?
Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состојба. За да
од Сања Шијаков |
Како да го заборавиш бившиот ?
Во дигиталната ера да го заборавиш бившиот, е многу потешко за разлика од сајбер епохата.
од Сања Шијаков |
Сексот според времетраењето
Велат дека сексот е како пицата. Кога е добар, навистина е добар. Кога е лош, е прилично добар. А, кога е брз... ?
од sanya |
За што лажат жените во кревет
Секс лагите не се запазена марка само на мажите. Жените исто користат многу лаги во кравет, а ете кои се најчестите.
од sanya |
10 љубопитни факти за порното
Порното е забранет плод. Во светот многу луѓе сакаат да се забрани, но уште повеќе редовно влегуваат во порносајтовите и чуваат дома дискови со филмов
од sanya |
13 см е идеалната разлика меѓу мажот и жената
Кога станува прашање за романса, размерот навистина има значење.
од Сања Шијаков |
7 причини за да се бакнувате
Не штедете ги бакнежите, бидејќи ползите од нив се многу повеќе од задоволството.
од sanya |
Ова се знаците да препознаете жена на која ѝ треба секс
И мажите и жените многу лесно можат да откријат дека во својот живот имаат недостиг на секс. Недостигот на секс на една жена понекогаш може да биде и
од sanya |
Љубов
Препознајте опасни врски: Кога љубовта ќе прерасне во опсеси
Дали можете да живеете без саканата личност, и треба ли да се грижите или да се радувате ако партнерот ви каже дека ќе умре без вас?
од sanya |
Како да одберете маж со кој би останале засекогаш?
Ова се знаците кои ќе ви покажат дека станува збор за маж кој знае да живее во двојка и затоа треба да го задржите.
од sanya |
И мажите одбиваат секс – Дознајте кога?
Секојa 5-та личност одбива да има секс со партнерот или партнерката, воглавно поради монотоноста во врската и намалената страст.
од sanya |
Како да продолжите по разделба без завршница?!
Без разлика дали се работи за хаотично раскинување со момчето со кое сте имале долга врска, или разделба со некој друг, сигурно чувствувате потреба да
од sanya |
Правила на раскинување на љубовната врска
Вистината е очигледна: раскинувањата се тешки. Дајте си доволно време дазакрепнете. Но колку? Експертите тврдат дека нормален преоден период е од 6 до
од sanya |
Стравови кои ве спречуваат да најдете вистинска љубов
Постои една стара поговорка која вели дека човекот мора прво да се сака самиот себеси, за потоа да го сакаат и другите. Овие зборови не се однесуваат
од sanya |
Дали врската ве прави депресивни?!
Депресијата може да се јави од низа на различни причини. Ако се чувствувате немоќни во вашата врска, или пак преокупирани со одреден проблем, големи с
од sanya |
Вистинскиот маж не би ја изневерил девојката која ја сака!
Толку многу момчиња, толку малку вистински мажи…
од sanya |
Љубов

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens