Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:671
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Подобра комуникација со партнерот

Еден од најчестите проблеми во врските е недостатокот на вистинска комуникација меѓу партнерите. Еве неколку од нашите совети како да ја подобрите комуникацијата со саканата личност.

Слушајте внимателно
Најпрво, неопходно е добро да го слушате партнерот. Слушајте го правилно и немојте да се врткате наоколу или да одговарате на начин на кој тој не би сакал да чуе. Внимателното слушање на партнерот од ваша страна му покажува на него дека вие внимавате што тој зборува и дека се грижите за него и неговите идеи!

Погледнете го светот од очите на партнерот
Обидете се да го видите светот од страната на вашиот партнер. Но при тоа секогаш имајте ја на ум љубовта и причината поради која сте со партнерот. Прифатете ја одговорноста за било која улога која вие морате да ја одиграте било кога. Никогаш не ја прекинувајте саканата личност додека таа нешто ви говори и дадете и простор да направи малку пауза.

Воспоставете контакт со очите
Секогаш воспостаувајте контакт со очите и бидете приметливи и чувствителни за чувствата на другите. Тапкањето по рамото, климањето со главата и било кој друг знак на разбирање му покажува на партнерот дека внимателно го слушате, дека секогаш сте му при рака и дека едноставно мислите на него.

Немојте да дозвилите било што да ви го одвлече вниманието
И како една од најважните работи кога зборувате со партнерот е да не дозволите било што да ви го одвлече вниманието на страна и да го прекине вашиот разговор

Можеби ќе Ве интересира...
Како до подобра врска со партнерот
Љубовта бара континуирана посветеност, а доколку не сте подготвени да влезете во врска тогаш задржете го како најдобар п
од Ангела Стоилковска |
Зацврстете ја врската со партнерот
Во секоја врска можат да се појават одредени проблеми кои можат да доведат до караници и расправии. За среќа сето тоа мо
од Романтичен |
Дали партнерот ве изневерува?
Некои личности често имаат претчувство дека партнерите ги вараат нив, но неможат да пронајдат докази..
од Романтичен |
Партнерот гледа по други!?
Дали кога се шетате заедно со пртнерот сте го приметиле некогаш тој да гледа по други? Дали дечкото ви се загледува...
од Романтичен |
Коментари
zavisi od partnerot,toj mozebi ne saka da ve razbere,a ne deka nemoze
mislam deka mi nedostasuva uste nesto no sepak edno ,,BLAGODARAM\" i za ovie soveti mislam deka se dovolni .....pozzz......
se nadevam deka ovie soveti ke mi pomognat poso izgledaat taka dobri sto vredi da se proba...
E JAS ETE BAS OVDE IMAM PROBLEM
ima edno momce sot se muvame veke podolgo vreme no iskreno izgelda kako da sme par koj e vo vrska zatopa sto postojano sme zaedno vo skolo na izlavanje ednostavno postojano si velime TE SAKAM..........no koga sme sami tesko zboruvame skoro nis
bas mi se dopagjaat sovetite...inaku ponekogas mislam id a gi prekrsite ovie pravila nisto ne e strasno

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens