Online: Членови: 0 | Гости: 133
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Совети

aleksadundic

poznanstvo Поставено на: 28.11.2016 07:18

Sakam da zapoznam devojka od 30-33godini.Intelektualka,simpaticna kulturna definiran Kontakt alek_j2003@yahoo.com

aleksadundic

zdr Поставено на: 28.11.2016 07:17

blabla123

mi treba pomos Поставено на: 26.09.2016 11:26

незнаев кај да го пишам проблемов, па овде ми текна, не дека е кујзнае каков проблем, но ми треба стварно совет еден близок другар ми предложи да ми мести некој негов другар и ајде ми покажа слика си викам океј е нека ме запознае па да видиме што ќе се случува и се договоривме кога ќе искочиме ако ми се засвиѓа да го праша шо мисли за мене и сега се искочивме сите тројца, седнавме во кафич си правевме муабет со неговиот другар се беше ок супер, фин беше ми се допадна овака и ме испратија до негде и они двајца си продолжиле накај дома и сега мојов другар го прашал каков впечаток сум му оставила? и овој рекол па добар впечаток ми остави, добро девојче е, и после го прашал а дали ти е симпатична? и овој му рекол дека сум симпатична, добра женска сум била требало некој да ме фати, и секако кога ова ми го пренесе другаров ќе летнев од возбуда онака од прво среќавање ваков впечаток и му реков на другаров да му пренесе дека и мене ми оставил овој многу добар впечаток и другаров пренел и тоа било се, јас го аднав прва на фб ме прифати но не се допишуваме, е сега пак ќе договори другаров да искочиме се надевам ќе биде деновиве е сега како да пристапиме до другаров да му каже на овој дека ми се допаѓа без да е нападно и форсирање? и како некако да дознае дали ме свиѓа? што мислите дека е во ред за ова напишете

pat2you

patriciahoroho66@hotmail.com Поставено на: 26.09.2016 05:57

Здраво, Моето име е генералот Патриција Horoho, видов профилот денес и стана заинтересиран за вас, јас исто така ќе сакате да знаете подобро ќе се, сакам да се испрати е-маил на мене, така што можам да ви го испратам мојата слика за да знаеш , кој сум јас, бидејќи имам нешто многу важно да се каже you.Here мојата e-mail адреса (patriciahoroho66@hotmail.com) Бог да ве благослови.

николовска

zdr Поставено на: 28.02.2016 11:12

zdr dali ima nekoj od bitola na catov i dali se ima sminkano vo ViolaBeauty Centar kako e dali ubo sminkaat

Stipski89

Kako da si fatam lisnosta sto ja sakam-VRSKA Поставено на: 01.12.2015 06:13

Imam edna lisnost sto ja sakam mi se sviga ama neznam dali taa znae za toa i neznam sto misli ustvari za mene koga odam nakaj prodavnicata kade sto raboti,koga odam tamu se zbunuvam samo i velam zdravo i cao koga si odam neznam kako da i prijdam i kazam nesto da i prasam nesto sum zbunet mi se slucilo da ne spijam nekoi veceri i da mislam na nea ama nekako sum i dosaden za mislenje dajte sovet pozz

Niki1532

Vrska Поставено на: 23.05.2015 11:04

Kako da si fatam devojka? Nekoja sto ne ja poznavam, neznam kako da prijdam.

николовска

совет Поставено на: 18.02.2015 08:09

Со дечкоми сакаме да имаме односи созаштита ,јас до сега сум немала ке можи за совет

љупчо_чикула

Bolka Поставено на: 12.11.2014 12:34

Vecerva samo sto raskinav so mojata verenica. Se propadna. Ne poradi moja vina. Tuku nejzina. Pravev se za nejze za da bide srekjna. Mi se srusi se. Ja pobarav javno pred neznam kolku publika za da mi bide zena. Toa se go frli vo gubre. A tolku ja sakam. Sto ne pravev ( romanticni veceri, ne setanja po balkanov, kupuvanje razni skapi raboti itn.) za na kraj da mi rece deka toa e nisto. Se sto pravev propadna vo voda. Boli i toa mnogu. Baram pomos kako da ja pominam ovaa bolka. Ve molam pomagajte. Premnogu e tesko :(

Gjurgica

sovettt Поставено на: 19.09.2014 04:58

eden decko me svigashe celo vreme no jas begav od nego i bev ladna glumev nedostizna i misteriozna nesakajki pokazav sklonost kon ljumobora kon drugi devojki i odtogas toj postojano me pravi ljubomorna so drugi namerno koga e so mene kazuva kaj ke ja nosi ovaa kolku bila ubavaa onaa duri i se stavi u vrska so edno devojce na eden den a postojano me gleda i saka do mene da e jas na negov drugar my pisav na fb svigam eden tvoj drugar toj izgleda pretpostavuva deka toa e toj i mi spomna dvajca negovi najblsiki drugari megu koi i nego jas mu rekov eden e od niv dvajca ke ti kazam utre i taka dva dena gi drzam vo neizvesnost neznam so da pravam, Inace da napomenam deka dodeka se odvivase toa druzenje pomegu nas dvajca koe mozese da pomogne da se sluci neso jas zabeguvav so drugi maski. Duri i toj samiot rekol deka neznae so se motka vo mojata glava sto da napravam da priznaam li konecno ili ne pomos fala odnapred :))

annii

baram sovet Поставено на: 19.08.2014 09:27

pomognete..so de4ko mi odev 3 meseci I jas mu raskinav poradi toa sto svativ deka po4nuva da ne se zamara so mene..mu bea pobitni drugarite.. go sakav I seuste go sakam skoro godina ko sme raskinale jas seuste go sakam si piseme se druzime I se sakam da mu se preblizuvam osekam deka I toj saka da odi pak so mene....sto da pravam pomagajte..go sakam

николовска

ми значи уште Поставено на: 23.07.2014 09:04

сакам да ги разделам мојот бивши дечко и женска му позз пишете ми

николовска

Поставено на: 23.07.2014 08:53

сакам да ги разделам мојот бивши дечко и женска му позз пишете ми

DJKice

temi na razgovor Поставено на: 10.06.2014 01:30

zdravo.. jas sum opustena licnost ,pozitiven humoristicen samo nemam dovolno dobar recnik ,bi znael kako i na koj nacin da i go kazam nestoto ama ne mi teknuvaat temi i nesta za razgovor ..bi ve zamolil ako imate gotovi tekstovi - razgovori pomegu masko i zensko ve molam pratete mi gi nezz dali tuka ali mozete na email adresa djkice@yahoo.com ..vi blagodaram odnapred

kiko.spasev.92

Sto da pravam kazete? Поставено на: 11.03.2014 11:20

Imam devojka so koja se zapoznav preku internet uste pred 1 godina i so nea komuniciram postojano preku fb,no daleku e od mene i ne mozeme da izlezime oti ne ja pustaat nejzinite za da si dojdi pobrzo a ima uste 5 meseci vreme dodeka ne si dojdat nejzninite za da idi i taa so niv a pred toa vreme ne ja pustaat nikako. Vo meguvreme se zapoznav so druga devojka i nemam nitu izlezeno so nea nitu nis no sekoj den ja posakuvam se poveke i poveke i me fajkaat nesonici i ne mozam da spijam postojano mislam na nea,iako e blisku do mene ne mozam da izlezam oti se pazam da ne doznae nekoj nesto i da prekazi za toa deka vo isto vreme imam i od daleku druga devojka.Kazete nekoj sovet ne znam sto da pravam... :/

николовска

доберба Поставено на: 23.01.2014 07:58

како можам да си ја вратам довербата во љубота

Magickaaa

Помош! .. Поставено на: 09.12.2013 05:40

Па вака , идев со еден дечко 7 8 месеци и раскинавме поради тоа што неговите не му дава со мене да се гледа,мене ми беше се супер додека он немаше најдено девојка сеа од кога најде живото мој се смени 360 степени сеа и да се мувам со друг јас неможам да го засакам нон стоп мислам на бившиот и никако не можам да го заборавам. Помошш !

taenobozavatel

POmognete mi devojki Поставено на: 02.12.2013 06:17

Значи ок се запознавме со девојчина и еве две недели излегувавме и сега едно од девојчинава мене ми се допајга но таа се однесува ладно со мене како на фб така и во живо, се ок е правиме муабет но знаете не е она вистинското да се врзите со разговор,нема дечко,и не можам ништо да направам не знам што сака(и таа не знае што сака).Јас знам дека е глупо да барам совет вака на интернет нодевојки кажете бидејќи ладно се однесува како да ја придобијам и реков дека треба да и кажам нешто и сами да излезиме и ми нема вратено,а пред тоа ми врајќаше..Романтичен сум,можеби не сум незнам НАЈУБАВ или НЈАБОГАТ но имам доволно што задоволува за едно машко....Пишетеми нешто што да направам вејќе се што беше во моја можност се обидов :S Nz povejke

ivaniste

zashto ponekogas se skarame so sakaniot Поставено на: 27.11.2013 12:44

sekoj den imam problem so skaniot

monny

Како да ја подобрам врската? Поставено на: 25.06.2013 12:59

so dechko mi zaedno sme vekje godina i 10 meseci. Se prashuvam kako da go vratam toa shto beshe prethodno?Kako da uspeam da napravam za da se gledame pochesto?Kako da najde povekje vreme za mene?Ima mnogu prashanja a odgovor na niedno :( :'( ponekogash se prashuvam i dali navistina go sakam

Macufkata

Како да го изненадам дечко ми ? Поставено на: 03.06.2013 12:57

Дечки дадете ми некој предлог како да го изненадам дечко ми со кој идам една година и неколку месеци он не е од мојот град и планирам овој петок да идам да го видам и сакам да го изненадам со нешто :sramezlivko:

zbuneta-ta

Збунета ! Поставено на: 21.04.2013 12:55

Ве молам за помош !! Не знам што да правам ?! :nesiguren: Со дечко ми сум заедно 11 месеци и премногу го сакам и тој мене .. барем така мислев до пред неколку месеци. Премногу е чуден !! Последниве неколку месеци се промени. Не е тој што беше .. порано бевме по цел ден заедно а сега не може да оддели за мене ни 1 час и постојано се караме поради некои небитни работи и поради тие небитни работи доагаме до раскинвање !!! Сега кога се скаравме му реков да размисли дали сака врска како што некогаш имавме и да ми каже кога ќе размисли. Се беше во ред овие неколку денови, си пишеме на фб си звонеме .. но НЕ МОЖАМ ЈАС НЕГО ВЕЧНО ДА ГО ЧЕКАМ ДА РАЗМИСЛИ КАКВА ВРСКА САКА !!! Го сакам многу а знам дека и тој ме сака бидејќи ми има докажано на милион начини .. но понекогаш се однесува како да не му значам ништо !! :pwace: Ве молам помогнете ми зошто многу сум збунета !!! Благодарам однапред. :swce:

ellion92

Како да ја изненадам женска ми... Поставено на: 04.04.2013 12:48

женскии ајде помошшш.. во врска сме повеќе од 2 години никогаш до сега ми нема спомнато ова, - не сум ја изненадил, ама денеска ми вика не ти текиња ич како што праа други Дечковци на женски да ги изненада... дајте ми некој пример плиссс....

bokid95

Ве молам за совет Поставено на: 19.03.2013 12:47

Дечки и се ближи роденденот на девојка ми и да ви кажам немам појма што да и купам :/ ... ај ве молам кажете некоја работа што и да е важно да биде убавo нешто :$ ... и ако имате некоја љубовна порака за роденден да ми кажете... Oднапред да ви се заблагодарам :) Поздрав! :)

sara121

Очајна сум Поставено на: 17.02.2013 12:46

Незнам ни повеке кај да се обратам за совет.Речиси никој не ме разбира.Полудувам. Се работи за момче неколку години постаро од мене.Го засакав кога ми помогна во некои работи.Ми помогна да го преболам бившиот,ми помогна околу родителите,ми симнуваше звезди и ме смува еднаш.Јас паднав на неговиот шарм.И кога мислев дека конечно ке бидам срекна со него се појави едно девојче и му ја наполни главата за мене.Тој и веруваше нејзе а не мене. Следуваше период на постојани кавги,навреди и бришања од

mucetoo

[Помош] Има женска и...? Поставено на: 27.01.2013 02:04

Го сакам веќе подолго време ноо тој сега си фати женска... :S Сакам да стигнам некако до него но... да ви кажам дека ИЧ не ми е гајле тоа што има женска, ако чекам да се скарат.... не сепак ако нема никаква причина нема да се скарат па гајле ќе ми е и ако јас сум таа за која ќе се скараат така да кажете ми план како да му се доближам го сакам и пред то да од ко си ја фати ГО сакаммммммммммм!!!!!

mila

Помош!! Поставено на: 14.01.2013 02:02

Mn sum ispani4ena i zagrizena ve molam posovetuvajte me sto da pravam mi kasni menstruacijata dali e mozno da sum bremena ili postojat i dr pri4ina za kasnenje. Pobrzo mi odgovorete ve molam!! :((((

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full