Online: Членови: 1 | Гости: 132
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Овен

Неделен хороскоп

17ти - 23ти август
Во првата половина на неделата, ќе постигнете успех највеќе затоа што можете да сметате на правилните луѓе.

Овенот и љубомората

Потребна му е апсолутна доверба. Лагите, скриените намери и лицемерието Овновите не ги поднесуваат. Кога Овенот е љубоморен тој се лути, а најчесто има добри причини за тоа. Но понекогаш...

Што прави овенот во своето слободно време

Овенот во слободното време мора да се ослободи од енергијата која ја има во неограничена количина. Што е до овновите, доколку би имале можности нивниот ден би бил ваков: возење со велосипед на Монт Еверест, лет преку океан со балон, а навечер луда журка во некоја дискотека.

Овенот и љубовта

Својата моќ и решителност ја демонстрираат и на љубовен план. Имаат силни нагони, страсти и емоции. Кога еднаш ќе се заљубат по секоја цена мора да дојдат до саканата личност...

Како овновите се бакнуваат

Вашите бакнежи се кратки, но многу слатки. Во секој бакнеж внесувате голема страст која предизвикува големо задоволство и кај двајцата. А тогаш кога бакнежот станува најсладок, вие го прекинувате.

Хороскопски подзнак

треба да се обајви, само да одредиме каде
Кликнете тука за да ги видите другите хороскопски знаци
Zabavi mk logo