Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:408
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!
 • Тој е вљубен или само привлечен од вас ?

  Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состојба. За да

 • Како до совршено фелацијо?

  Кој рекол дека фелацијото секогаш треба да биде брзо, диво и порнографски?!

 • Како да го заборавиш бившиот ?

  Во дигиталната ера да го заборавиш бившиот, е многу потешко за разлика од сајбер епохата.

 • Тој да го чуваш бе лепотице!

  Чувај го оној што станува малце отсабајле пред тебе. Чувај го оној што станува малце пред тебе колку да те погледа како спиеш...

 • Сексот според времетраењето

  Велат дека сексот е како пицата. Кога е добар, навистина е добар. Кога е лош, е прилично добар. А, кога е брз... ?

 • Ова се знаците да препознаете жена на ко

  И мажите и жените многу лесно можат да откријат дека во својот живот имаат недостиг на секс. Недостигот на секс на една жена понекогаш може да биде и

lover19
Можеби не сте богати, но вредите. .. Можеби не се гордеете со некои нешта што сте ги направиле во минатото, но гордејте се со тоа што сте денес. Можеби не сте совршени, а и немате потреба да бидете... Нека ве прифатат и ценат такви какви што сте или нека гледаат како заминувате... Ценете се себеси и имајте достоинство. Можеби мислите дека за некого сте безвредни, но запомнете дека секогаш постои некој за кого сте бесценети...

lover19
Сопствената вредност ја утврдуваме самите.Нема потреба да зависиме од тоа некој да ни каже кои сме и колку вредиме.

николовска
Судбината решила вака: да си далеку од мене иако те сакам... Да живеам за момент кога пак ќе те видам... И да копнеам засекогаш со тебе да бидам.

николовска
Малку познати факти: Да читавте барем пола од книгите што ги сликате и постирате ќе беше многу убо.

Zahariev
Како девиците се бакнуваат

Вие сте многу педантни, па затоа и вашите бакнежи се многу кратки и чисти - нема многу лигавење кај вас. Затоа вашиот партнер можеби понекогаш ќе се пожали дека тоа за него/неа не е бакнеж.

sladokdecko
SLAOK SRAMEZLIV TIP,IMAM 27 GODINI SUM OD SKOPJE BARAM DEVOJKA ZA POCETOK ZA DRUZENJE ZAPOZNAVANJE PA PONATAKA ZA SERIOZNA VRSKA,AKO IMA TAKVI DEVOJKI NEKA MI PISAV VE OCEKUVAM

sladokdecko
SLAOK SRAMEZLIV TIP,IMAM 27 GODINI SUM OD SKOPJE BARAM DEVOJKA ZA POCETOK ZA DRUZENJE ZAPOZNAVANJE PA PONATAKA ZA SERIOZNA VRSKA,AKO IMA TAKVI DEVOJKI NEKA MI PISAV VE OCEKUVAM

Види ги сите

Соновник

Протолкувајте ги вашите сонови со најромантичниот соновник:

НОЌЕН ЧУВАР
Чувајте се од крадци. Ако го чуете како зборува - осигурајте си го имотот.

Протолкувајте го вашиот сон

Љубовни пораки

Кога сонцето ке изгрее на запад, кога ќе се слушне шумот на ливче роза паѓајќи на кристалот, кога слепиот ќе го види блесокот на мракот и кога глувиот ќе го слушне чукањето на мртвото срце... само тогаш ќе престанам да те сакам!

Повеќе љубовни пораки

Хороскоп

Прочитајте го вашиот неделен хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица
Вага Шкорпија Стрелец Јарец Водолија Риби
 • Последно присутни
 • Најнови членови
 • Среќен роденден
 • Моментално присутни
Сопственик
ZeroCool
Сопственик
Романтичен
Корисник
agressiven
Корисник
gorangoranco
Корисник
TeaAngova
Корисник
TaaSum
Корисник
enigma
Корисник
ilee
Корисник
Ka-te
Корисник
dimitrake
Корисник
chiko1905
Корисник
lover19
Корисник
6sic6
Корисник
николовска
Корисник
Valentnce
Корисник
markomksk
Корисник
ivaniste
Корисник
rome.mk
Корисник
vtboy80
Корисник
Threesome
Корисник
Zahariev

За љубовта

Тој е вљубен или само привлечен од вас ?

Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состој


Како да го заборавиш бившиот ?

Во дигиталната ера да го заборавиш бившиот, е многу потешко за разлика од сајбер епохата.


Љубовни совети

Како да кажете „не“ на машко

Краткото и јасно „не“, без заобиколки и давање на лажна надеж, е најдобриот начин да откажете на некого, покажува ново проучување.


Што ги привлекува девојките кај машките?

На мажите им е запишано во гените дека мора да се докажуваат пред женските. Тоа е многу едноставно и природно...


Состаноци

5 начини како да ве запомнат луѓето

За да успее секој – независно дали сопственик на бизнис или работник, треба да биде забележан и после тоа запаметен. Дури и да не сте најинт


Проценете го дечкото според пијалокот

Постојат многу методи како да ги процените луѓето уште пред навистина и да ги запознаете, без разлика дали се работи за...


Секс

5 знаци кои откриваат дали девојката е.

Експертите велат дека е можно со поедини знаци да се предвиди дали девојката со која излегувате е добра љубовница во кревет.


6 секс пози за во кола

Ќе ви претставиме 6 наједноставни и најдобри секс пози кои можете да ги испробате или практикувате кога сакате да имате секс во кола...


Слики од нашите членови

Кивалче