Online: Членови: 0 | Гости: 311
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Неделен хороскоп

17ти - 23ти август
Во почетокот на неделата насочете ја енергијата кон дела, кои имаат потенцијал да ви ги донесат саканите од вас резултати.

Како биковите се бакнуваат

Вие целосно се внесувате во бакнежот. Вашите бакнежи се сочни и многу многу долги. Секој ваш бакнеж го исполнува вашето, а и срцето на вашиот партнер.

Бикот и љубовта

Биковите се личности кои ги красат длабоки емоции и чувства. Сензибилни се, ја сакаат љубовта и имаат желба за допири. Иако делуваат мирно, рационално и контролирано, сепак сопственици се на силни...

Што прави бикот во своето слободно време

Бикот мисли само на едно кога има слободен ден - на конзумирање храна во легната положба. Тоа може да биде грицкање чипс или слични грицки додека чита книга, или пак сладолед на тераса или во двор.

Бикот и љубомората

Бикот мечтае за среќен свет, за средено семејство, за ред. А ако најде и најмала точка на сомнеж тој станува недоверлив, копа, истражува, а при тоа понекогаш на партнерот му приредува сцени на љубомора. Сепак, тоа не мора да значи дека е крај. Камо среќа кога Бикот би бил верен колку што бара од партнерот да биде.
Кликнете тука за да ги видите другите хороскопски знаци
Zabavi mk logo