Online: Членови: 0 | Гости: 411
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Вага

Неделен хороскоп

17ти - 23ти август
Уште од првиот ден од неделата, неизбежно треба да се сообразите со постојните услови на работното место.

Како вагите се бакнуваат

Вие премногу се грижите за тоа дали ви се чисти забите, или случајно да не ви мириса лошо здивот, затоа не можете целосно да се внесете и опуштите при бакнувањето. Едноставно преокупирани сте со гумата за џвакање. Заборавете на се' што ве мачи, опуштете се и уживајте во бакнувањето.

Вагата и љубовта

Љубовта им е толку важна во животот што без неа се претвораат во несреќни и кршливи личности. Кога љубат, тие се исполнети, весели и го опсипуваат партнерот со бакнежи. Сакаат привлечни...

Што прави вагата во своето слободно време

Вагата во своето слободно време ќе отиде на некоја отмена изложба на уметнички дела и со шампајнско ќе ги разгледува сликите. И што е најверојатно, „случајно“ ќе налета на некој странец и ќе започне разговор за некоја од сликите.

Вагата и љубомората

Вагата го обожава партнерот. Затоа нема ни трага од љубомора. Но, доколку партнерот проба да ја искористи нејзината толеранција, Вагата станува непредвидлива и опасна. Каде и да удри остануваат само рушевини. Мојот совет е: избегнувајте расправија. Самите треба да бидете сигурни дали вашата љубомора има вистинска причина или не.
Кликнете тука за да ги видите другите хороскопски знаци
Zabavi mk logo