Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:368
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!
За нас
Романтични е прва веб страна во Македонија која е целосно посветена на љубовта и пријателството.

Романтични прв пат почна да ја шири својата љубов во јуни 2007 година.

Нашата мисија е да им посочиме на младите во Македонија, пред сè тинејџерите, на љубов и разбирање кон својот партнер, пријателите, семејството... Да му помогнеме на машкиот пол да го разбере женскиот, па и обратно. Како да се однесуваат на својот прв состанок, да ги објавиме оние љубовни писма и песни кои никогаш не успеале да стигнат до оној за кој биле наменети...

Романтични постојано се развива и надополнува. Секој ден се објавуваат статии поврзани со љубовта, љубовните врски, здравјето, убавината, љубовниот живот на познатите личности во Македонија и пошироко.

Романтични е веб страна која е одржувана од екипа на млади и амбициозни луѓе.

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.10142493247986&server_load=0&session=7080b540afb93211b1fec3d84731ae85&url=romanticni.mk%2Fza-nas.php&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=35.175.200.4): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72