Online: Членови: 0 | Гости: 407
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

4 работи кои ќе ви покажат дали и тој сака СЕРИОЗНА ВРСКА

Наместо да се обидувате да го промените неговото мислење, само прифатете го тоа.Самиот почеток на врската служи за подобро запознавање на двајца луѓе, па затоа не треба да градите премногу очекувања.

Сепак, многумина влегуваат во врски со голема желба тоа да биде сериозна врска, бидејќи нивниот партнер изгледа едноставно совршено.Не можете точно да знаете што мисли и чувствува личноста пред вас, а ако веќе немате намера да го прашате и со тоа, навистина, да создадете малку непријатна ситуација, со неговото однесување веќе на почетокот на врската, можете да разберете дали се работи за личност чии цели и желби се совпаѓаат со вашите.

Слушајте што зборува

Брачните терапевти често истакнуваат дека луѓето, особено жените, понекогаш претеруваат со читањето меѓу редови, па затоа можат да го земат неврзаниот разговор со партнерот за убави имиња како знак дека станува збор за маж кој сака брак и деца. Наместо тоа, не би било лоша идеја понекогаш да ги сфатите неговите зборови како што ги кажал.Многу е можно во одреден момент дури и да ви каже дека поради една или друга причина не е подготвен за сериозна врска, а вие наместо да се обидувате да го промените неговото мислење, едноставно прифатете ја.

Поставувајте директни прашања

Избегнувајте двосмислени прашања, ова само ќе го збуни, а во исто време, може да се збуните и за тоа што сакаше да каже. Има врска со читање меѓу редови. Ако сакате конкретен и точен одговор, поставете конкретни прашања. Сосема е во ред што во одреден момент навистина го прашате дали сака сериозна врска со вас.

Создадете заеднички цели

Психотерапевтите истакнуваат дека по краток период на врска, време е да се создадат заеднички цели. Се разбира, на почетокот тоа треба да бидат мали нешта, како места за посета или начини како да го поминете вашето време.

Зборувајте за минатото

Минатото на вашиот партнер не треба да игра значајна улога во односот со партнерот, доколку се исполнети сите претходни работи. Исто така, тоа не треба да биде табу тема во врската.

 

Минатото не мора да ја дефинира вашата моментална врска, но ќе ви помогне да го разберете партнерот и некои од неговите навики кои можеби ќе ви бидат чудни на почетокот на врската. Врз основа на настаните од минатото, многу луѓе ги менуваат своите планови или стануваат повнимателни на љубовното поле, особено кога станува збор за сериозни врски.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави Коментар



Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка