Online: Членови: 0 | Гости: 268
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Бакнежот не е само бакнеж

Едно неодамнешно истражување покажало дека бакнежот може да им помогне на луѓето да го проценат партнерот со кој се во врска или би сакале да бидат во врска. Во истражувањето учествувале повеќе од 900 луѓе. Прашалникот се однесувал на бакнеж кој бил во различни врски долги и кратки. Жените поголемо значење давале отколку мажите. Жените на основа на "оценка на бакнежот" го бирале партнерот.

Истражувачите после испитувањето откриле резултати  дека бакнежот може да им овозможи на луѓето потсвесно да го проценат потенцијалниот партнер преку мирисот, вкус, генетска кондиција и општото здравје.  Жените го оцениле бакнувањето дека е важно во долгорочните врски.

Бакнувањето има исто така голема важна улога во одржувањето на љубовната врска и приврзаноста помеѓу паровите кои се долго во врска или во брак. 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови


Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка