Online: Членови: 0 | Гости: 46
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Цитати за љубовта

Еве неколку големи вистини за љубовта кои ги сфаќаме само кога ќе ја доживееме.

 

За да можеш да сакаш некого, прво треба да се сакаш себеси.

 

Љубовта има многу поширока конотација од романтичната што вообичаено и ја припишуваме.

 Може да биде хаотичен, „суров“, дури и болен, така што ќе нè натера да нурнеме подлабоко отколку што некогаш сме мислеле дека можеме. А вистинската обично е таква - нè тера да ја запознаеме нашата вистинска природа, силна и неограничена. Онаа што не плашеше додека не доживеавме љубов.

 

Љубовта е безусловно прифаќање на она што го сакаме. Без осуда. 

 Значи ние сме постојано на негова (или нејзината) страна.

 

Љубовта е ... препуштање на чувствата. Затоа што нашето „чувство“ никогаш не е погрешно. 

Не слушајте што ви кажуваат другите. Не го слушајте ни сопствениот сооднос. Само следете го она што го чувствувате, тоа е единствениот начин секогаш да бидете на вистинскиот пат.

 

Љубовта не познава услови. Ако има услови - тоа значи дека меѓу вас нема љубов.

 

Љубовта не познава срам или вина. Кога сакате некого, навистина, не се срамете да кажете дека ви треба помош, 

не плашете се да покажете слабости.

 

И можеби најважно... Љубовта ги отстранува стравовите. Засекогаш, ако имате среќа ...

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка