Online: Членови: 0 | Гости: 91
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Дали знаевте: Ова се првите работи што мажите ќе ги забележат кај жените

Освен физичкиот изглед, постојат одредени квалитети кои мажите потсвесно веднаш ги забележуваат кај жените и им даваат до знаење одредени работи.

 

Секој маж бара одредени квалитети и вредности кај својата партнерка. Иако секој маж е различен, сите имаат нешто заедничко, а тоа е дека им веруваат на своите први впечатоци и имаат многу големо влијание на нивото на нивната привлечност кон жената. Секако, секој прв го забележува физичкиот изглед, но овие пет необични работи мажите најмногу ги забележуваат кај жените, пренесува Your Tango.

 

Одреден тип на шминка

Иако повеќето мажи тврдат дека им се допаѓа кога жените не се шминкаат бидејќи тоа ги прави да изгледаат поприродно, според едно истражување, жените кои се шминкаат почесто го привлекуваат вниманието на мажот.

Одредена големина на колковите

Ова всушност не е прашање на привлечност или изглед, туку на здравје и добра плодност. Жените кои имаат поголеми колкови и половина оставаат впечаток дека лесно можат да имаат деца, бидејќи го откриваат нивото на естроген во телото на жената.

Црвена боја

Црвената е бојата на страста, па затоа не е чудно што е привлечна за мажите. Жените кои носат црвено на мажите им изгледаат посекси и им се попривлечни.

Љубезност и грижа

Доброто третирање со другите луѓе е многу важно за мажите. Ова им покажува дека жените добро реагираат на потребите и желбите на другите луѓе, што веднаш ги прави попривлечни. Тоа им покажува и дека имаат квалитети кои би ги направиле добри мајки.

 

Висок тон на гласот

Додека на жените им е попривлечно кога мажите имаат длабок глас, мажите се сосема спротивно. Високиот тон на гласот им кажува на мажите дека вашата жена е многу женствена, во добра форма.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full