Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:514
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Како да и пријдете на девојка

Сите сме имале прилика да видиме некој тип како и приоѓа на девојка или на група девојки и спонтано започнува разговор. Не е ни малку едноставно да се опуштите и да започнете разговор со непознати луѓе, да бидете смирени и да оставите добар впечаток на личноста која ви се допаѓа. Еве пет совети од нас како да започнете разговор со личноста која ви се допаѓа.

1. Хигена и облека
Личната хигена е многу важна, како и облеката која секако остава впечаток. Целта е никого да не преплашите или да одбиете со изгледот.

2. Тоа што го мислат другите не е важно
Ама ни малку не е важно кој што мисли за вас. Тоа што некој би мислел за вас секако не треба да биде ваш проблем. Вие сте такви какви што сте и прифатете го тоа.

3. Опуштете се
Лесно е да му кажете на некој да се опушти, поготово ако тој навистина се плаши. Сепак, треба да имате на ум дека сомодовербата е афродизијак.

4. Не одолговлекувајте
Битно е да не се влечете. Пријдете и на личноста или директно или од страна (само пазете да не ја исплашите). Целта ви е да започнете разговор, а не да се вовлекувате.

5. Поттикнете ја на разговор
Важно е да дадете повод, да кажете некоја сторија или да барате нејзино мислење. Ова би требало да биде доволна причина да и понатаму да продолжите да разговарате.

Можеби ќе Ве интересира...
Се гледам со девојка...
Ако се гледаш со девојка подолго време и навистина сакаш да ја воодушевиш направи неколку нешта што таа ги сака, сите
од Романтичен |
Освојте девојка од соништата
Да се освои девојката од соништата е како да сте го добиле автомобилот од соништата...
од Јаги |
Како да ја освоите?
Можеби пополнување на слободното време или држење за рака или да се бакнувате. Под поимот партнер се кријат многу објасн
од Марија |
Како да флертувате?
Секоe женско во себе има способност да флертува за да добие машко внимание...
од ZeroCool |
Коментари
deneska ne e sramota ako devojkata prva prijde ali nie pridavame vaznost na toa nie prvi da prijdeme kako pojak pol ,
ako ste vi diskoteka pred da prijdete na nekoja devojka barate prvo tema za razgovol koja mislite deka bi odgovarate ili ednostavno idete i ja pokanuvate da tancuva so vas pa ponatamu ostanate spontano na tece razgovorot
ej ednostavno snajdi se pa zivej hahaha nesto najblesavo najotkaceno napravi pred nea na primer butni se nesakajki vo nea ili isturi do nea sok voda i taka pocni razgovor ali pred toa izvini se najnormalno
mi se dopaga 5 predlog....super e i vo idno vreme ke go praktikuvam..pozzzzzz prodolzete vaka najdobri ste
dobri soveti no gabe ne vredi ni na hrabrite ni na stramezli momcinja koga ne vo cela drzava no vo odredeni delovi devojkite si digaat na cena kako da se bozici ,ako i tie se obicni kako i site drugi ,pa koga ke vidis kakvi se devojki se pravat smizli podobro cekaj da ti prijde ona otkolku ti da se zamaras (i da gubis samodoverba)za neso so ne vredi.so toa so ke i prijdes na devojka ne znaci deka sakas da imas seks so nea ednostavno razmenuvate mislenja za odredeni raboti pa duri pokasno ke se vidi dali moze da ima vrska megu niv ,no nasite sovremeni picki mislat deka sakame samo seks od niv i ne dozvoluvaat ni se zapoznaat so nekogo.zatoa maskite se se povleceni.pozzzzz
Даре коментарот ти е за чиста 5, апсолутно си во право, се сложувам со тебе.

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.10386991500854&server_load=0.06&session=f99161448c73749407a734d2fab07d3d&url=romanticni.mk%2Fljubovni-soveti%2Fkako-da-i-prijdete-na-devojka-2304&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=3.90.12.112): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72