Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:577
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Кога не треба да праќате пораки на...

Доколку сте во врска, тогаш и самите знаете дека разменувањето пораки со партнерот е секојдневна и сосема нормална работа. Меѓутоа, премногу СМС пораки и не се добри за вашата романса.

Разменувањето на СМС пораки може подеднакво да биде и позитивно и негативно за вашата врска, во зависност од содржината на пораките. Истражувањата кои се правени на повеќе од 130 парови кои имаат помеѓу 18 и 25 години, велат дека СМС пораките можат и тоа многу да влијаат на врската.

И се воспостави она кое што отсекогаш на некој начин се знаеше – разменувањето љубовни СМС пораки ја зацврстува вашата врска и ја прави постабилна.

Од друга страна, расправиите преку СМС пораки и разменувањето грди зборови не е ни малку позитивно. СМС расправиите многу јасно говорат дека меѓу вас постои конфликт кој мора веднаш да се реши очи во очи.

 

Можеби ќе Ве интересира...
10 работи кои не треба да кажете на...
Вие сте во долга врска, уживате во љубовта и среќата, но радоста ви ја расипува тоа што вашата другарка никако неможе да
од Романтичен |
Што секое женско треба да знае?
Листата е сигурно многу подолга, но ние ги издвоивме 15те најважни работи кои секоја девојка треба да ги знае најкасно д
од Романтичен |
Што да правите кога сте осамени!?
Чувството на осаменост е незгодно понекогаш, но лесно можете да го надминете, барем привремено. Еве 8 работи кои можете.
од Романтичен |
Освојте девојка од соништата
Да се освои девојката од соништата е како да сте го добиле автомобилот од соништата...
од Јаги |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.020321130752563&server_load=0&session=af0279472acddd33aa208899fca2b0ad&url=romanticni.mk%2Fljubovni-soveti%2Fkoga-ne-treba-da-prakjate-poraki-na-3220&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=54.196.208.187): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72