Online: Членови: 0 | Гости: 206
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Колку ми недостига

Колку ми недостига и го привлекувам неговото внимание

Како да ми недостига и да го привлечам неговото внимание на почетокот на врската? Дали има некоја конкретна тактика која ќе му помогне да покаже поголема наклонетост или не? Овие прашања се многу популарни кај девојчињата. Во срцето на секоја љубовна врска е потребата за емоционална приврзаност. Сепак, одржувањето на добра врска подразбира одредени правила поврзани со фазата на заведување и ставовите. Имено, бидејќи поимот заљубување е поблиску до страста на почетокот на врската, развивањето длабоки чувства на силна приврзаност бара иста взаемна посветеност. Токму затоа се бара одговорот како му недостигам.

Колку му недостигам цело време

Постојат одлични начини за подобро разбирање на чувствата на саканата личност. Момците често кријат дека им недостига девојка. Можно е да се открие присуството на чувство на недостаток според начинот на кој мажот комуницира со својата девојка. Немојте секогаш да се јавувате прво, почекајте тој да преземе иницијатива. Прво нека испрати порака и нека ве извести. Бидете малку мистериозни, за да ја разбудите неговата љубопитност. Немојте прв да ги искажете вашите љубовни чувства, нека го направи тоа пред вие. Вашите фотографии во најдобро издание ќе придонесат за копнежот. Ова е одлична идеја да знаете како да го пропуштите, особено ако не сте во можност да го поминете секој ден заедно поради разни обврски. За да останете под контрола, секогаш прво завршувајте го разговорот или пратете порака. Тоа е идеален начин да го натерате да му недостигате цело време и да мисли на вас.

Колку му недостигаме кога не сме заедно

Важен совет кој ќе ви помогне да знаете како да го пропуштите е да го привлечете неговото внимание. Често се поминува многу време во љубовна врска со саканата личност, каде љубовта, емоциите и страста почнуваат да бледнеат. Најдобар начин да се разгори искра на страст е да го натерате партнерот да ви недостигате и повторно да се заљубите во вас.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full