Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1159
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Комплементи кои успеваат кај жената

Секоја жена сака да добива комплименти. Но знаеме дека мажите се малку скржави кога станува збор посебно за давање на комплименти на жените. Од некои спроведени истражувања ова е листа на комплименти на кои секогаш успеваат.

Од спроведената анкета на 200 илјади испитаници, покажала дека ретко која жена одолеала на комплимент кој ги фали нејзините усни „Имаш убава уста“. Ретко која жена кога ќе ја слушне оваа реченица од маж нема да реагира или ќе има лоша реакција.

Жените ги сакаат комплиментите за нивната уста, бидејќи мажите кои имаат смелост да го кажат тоа се сметаат за дрски. Најголем број на мажи даваат комплимент за очите на жената. Напротив дека тоа е лош комплимент зошто е најчест, туку комплиментот за усните е нешто ново па жените и тоа како се изненадуваат. Истотака, анкетата покажала дека жените не ги сакаат комплиментите за нивните гради.

Постои разлика како жените реагираат на комплиментите според националноста. Така италијанките и французинките сакаат кога маж ќе ја пофали нивната облека и стилот на облекување. На Англичанките им се допаѓа кога добиваат комплимент за нивните нозе, додека Шпанките ги сакаат комплиментите кои ја фалат нивната коса и фризура.

 

Можеби ќе Ве интересира...
Начини за освојување на машкото срце
Многу девојки сакаат да освојат некое машко срце. Било да се во „само пријатели“ фазата или да...
од Романтичен |
Совршениот партнер...?
Некои од нас имаат среќа - успеале да го најдат правиот партнер или правата партнерка со кој/а сјајно се сложуваат и со
од Романтичен |
Како да и пријдете на девојка
Сите сме имале прилика да видиме некој тип како и приоѓа на девојка или на група девојки и спонтано започнува разговор..
од Романтичен |
Тајни кои машките...
Еве неколку тајни кои машките или се срамат или едноставно несакаат да ви ги откријат, а сепак им значат...
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens