Online: Членови: 0 | Гости: 215
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Ова го прават повеќето мажи,а жените го сметаат за прељуба!

Прељубата секој ја доживува на свој начин. Едно истражување покажало резултати од 49% мажи кои мислат дека бакнеж со друга личност не е прељуба.

 

Притоа се мисли на страствен бакнеж кој обично се случува на почетокот на врската. Од 2.000 испитаници, од нив 51% „cybersex“ со друга личност не ја сметаат за прељуба. 

 

Експертот за смеејство и врски, др Френ Влфиш тврди дека мажите грешат. Мажите чувствуваат голема грешка кога прават нешто што знаат дека е погрешно и не можат тоа да го поднесат, да ги рационализираат работите така што треба да се уверат дека спеак не работат ништо погрешно.

 

Кога ги прашале жените, тие 71% мислат дека тука сепак има еден вид на прељуба. Прељубите се од различен тип - емоционални ,физички, сексуални ако тоа го правите со некој кој не сте во врска,а чувстввуате одредена доза на хемија кон таа личност. 

 

 

 

Штом трошите време и енергија на некој друг, на било кој начин, значи дека вршите прељуба! 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка