Online: Членови: 0 | Гости: 290
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Ова се знаците да препознаете жена на која ѝ треба секс

 

И мажите и жените многу лесно можат да откријат дека во својот живот имаат недостиг на секс. Недостигот на секс на една жена понекогаш може да биде и повеќе од очигледен низ различни постапки и однесувања. Прочитајте кои се карактеристиките кои откриваат дека ви е потребен сексуален контакт со партнерот.

Сонливост

Поради недостаток на природен седатив – хормонот окситоцин, што се лачи за време на оргазам, жената може да минува бессони ноќи, превртувајќи се в кревет.

Постар изглед

Калогенот, што се произведува при редовни сексуални односи ја прават кожата мазна и свиленкаста. Поради недостаток на колаген жената може да изгледа постаро отколку што е.

Воспаленија на кожата

Прогестерон, кој телото го произведува за време на сексот, ги отстранува акните од лицето. Тоа се наведува како физички знаци, но жената на која и треба секс ја открива и нејзиното однесување:

Непријателско однесување кон другите

Недостаток на ендорфин влијае на перцепцијата на светот околу неа.

Често зема лекови против болки

Жените кои почесто имаат секс немаат проблеми со недостаток на окситоцин. Во текот на сексот се излачува хормонот окстицин, кој делува како морфиум па ги ублажува болките и грчевите.

Слаб имунитет

Интимните односи ја зголемуваат количината на антивирусни антитела за 30 отсто.

Редовно заборава сѐ и сешто 

Сексот влијае на подобрување на циркулацијата, а подобра циркулација значи и подобра работа на мозокот, го подобрува памтењето и учењето на нови работи.

Незадоволна е од самата себе

Верувале или не, ви се допаѓало или не – недостигот на сексот влијае на женската самодоверба.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full