Online: Членови: 0 | Гости: 206
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Подарок за St. Valentine

И интересен „ситница“ може да биде подарок за Денот на Вљубените, особено ако е црвена боја и во облик на срце.

За Денот на Вљубените многу од партнерите се неодлучни што да купат. Со бонбоњера, чоколадо или цвеќе нема да погрешиме, но зошто оваа година не би се одучиле за „различен“ подарок и во потполност да го изненадите вашиот партнер. Следниве „ситници“ можеби не се врв во денешнава технологија, но важна е пораката.

Привезоци за клучеви
Клучевите се уште една работа за зљубените. Се работи за два одвоени натписи „Те сакам“, кои формираат срце кога ќе се спојат.

Глувче во облик на срце
Заљубените сигурно ќе се сетат и на некој друг предмет во облик на срце, но за оние кои цел ден го поминуваат на компјутер, глувче (mouse) во облик на срце за неговиот/нејзиниот компјутер ќе биде најдобар подарок.

Чадор за двајцата
Февруари секогаш е непредвидлив со временските прилики. Можеби времето ќе биде ОК, но исто така може за Денот на Вљубените да ве дочека дожд. Додека чекате превоз на пат до романтичната вечера за двајца, единствено што ви недостасува е (поголем) чадор за двајцата вас.

МП3 плеер(и)
Споделете ја љубовта, но и музиката. Два одвоени МП3 плеери од кој секој е во полу облик на срце. Кога ќе се спојат половинките заедно, се формира цело срце (слично како кај привезокот за клучеви). Доволно е убав за да ви го краси вратот, но и доволно мал за да го ставите во џеб.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

***Skorpija*** пред неколку години

Inaku toj sto go napisa ovoj tekst....trebalo damu tekne porano zs bese staveno tocno na 14 taka daaaa kasnese mnogu....haha
Abe jas na mojot decko mu kupiv edna roza....ne e bitno sto ke kupis i sto ke ti kupi bitna e ljubovta .....


pozzki
koj e so mene???? huhuuu

stefanija.b пред неколку години

iskreno ako ima ubavi podaroci sakam fluvce maus srce ama nema

Norka пред неколку години

леле луѓе незнам шо да купам за машкооооо !! aaj pomagajteee x) pozdraaaf

Candy93 пред неколку години

mu iam podareno vekje privezok za klucevi vo forma na srce.. ednata polovina e kaj mene a drugata kaj nego.. i sekako pisuvase TE SAKAM ) aliii ne se losi i ostanative idei.. )

Nunqa te olvidare!!! пред неколку години

Mmmm ama jas veke mu imam podareno privrzok za klucevi edniot del od srceto e kaj nego drugio del e kaj mene...bas e COOL...

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка