Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:576
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Повеќе поени кај девојките

Еве неколку нешта со кои девојките ќе ве почитуваат повеќе, не се подредени по важност:

- Научи да свириш на гитара. Тоа секогаш остава впечаток кај девојките.

- Имаш многу пријатели? Ако не си популарен, размисли зошто.

- Земи мотор. Има момчиња кои освојуваат девојки поправајки ги своите мотори покрај кеј и други шеталишта секој викенд.

- Патувај. Биди авантурист имај тон интересни приказни за раскажување.

- Заработи пари. Звучи површно? Да, но тоа ќе ти помогне.

- Имај средена и чиста облека на тебе.

- Внимавај на фризурата.

- Школувај се. Девојките ги ценат интелегентните машки.

- Hека те гледаат во друштво со повеќе другарки.

- Биди во најдобрите 20% без разлика што правиш.  Користи го ова како златно правило во животот.

- Биди пребирлив за твојата храна.

- Имај јасни цели и биди амбициозен.

- Имај добар накит и интересни направи... како интересен привезок, добар часовник или наочари за сонце.

- Носи добри чевли.

- Знај го твоето вино.

- И најважно: биди романтичен.

ZeroCool |
Можеби ќе Ве интересира...
Што ги нервира девојките?
Кога се во прашање врските, многу машки многу често се наоѓаат на опасен терен, затоа што се држат на старите лоши навик
од Романтичен |
Што бараат машките во девојките?
Еве неколку работи кои машкото сака да ги има неговата девојка како би била „добро парче“ за врска...
од Романтичен |
Што ги привлекува девојките кај машките?
На мажите им е запишано во гените дека мора да се докажуваат пред женските. Тоа е многу едноставно и природно...
од Романтичен |
Што ги „пали“ машките?
И додека некои како хипнотизирани ќе се свртат по добри нозе на високи потпетици, некои ќе ги излуди...
од Романтичен |
Коментари
ej donekade e ubavo romantikata ali spored mene bi trebalo da bide vo umerena doza
pa mislim taka keee ama ne bs se
prvite tri spored mene voopsto ne se tocni a za ostanatite vo 80% tocni se
devojkava koga e zapalena ne gleda ni patiki ni drygari nisto tuku ( si zavrsuva rabotava i pak si tera po svoje )

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.097366094589233&server_load=0.01&session=09b95b0d731bbd18b65bfb16ef8e6b66&url=romanticni.mk%2Fljubovni-soveti%2Fpovekje-poeni-kaj-devojkite-2853&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=54.196.208.187): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72