Online: Членови: 0 | Гости: 202
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Шест знаци дека сте сродни души

Најтешката работа во животот е да најдете некој кој навистина ве разбира, без премногу зборови и гестови. Ако имате некој кој целосно ве разбира, ве смее, ги споделува вашите соништа и вредности - навистина имате среќа.

Лесно е да се најде заеднички јазик со некого. Но, „спојувањето“ во највисока смисла на зборот е неверојатно тешко. Таквата случајност се нарекува наоѓање сродна душа, што се случува неколку пати во животот, ако воопшто се случи.

Сродната душа не е исто што и вистинската љубов

Сродна душа и сакана личност, вашата судбина, вашата вистинска љубов - не мора да биде иста работа. Вашата сродна душа може да биде ваш пријател, роднина, љубовник или само познаник. Понекогаш, дури и кога само ги гледате, слушате како се изразуваат или се смеете заедно, сфаќате дека сте духовно неверојатно блиски.

Како да се познавате со векови

Можеби главниот знак на сродна душа е чувството дека се познавате сто години. Може да сретнете некој што е, на пример, двојно постар од вас или со различна вера или националност, но во исто време чувствувате дека ве разбира - на најдлабок начин.

Ги имате истите вредности

Можеби имате различни вкусови за облека, храна или други ситници, но во однос на моралните принципи, емоционалното изразување и приоритетите во животот сте многу слични. Имате заеднички вредносен систем и слични светогледи.

Заедно сте креативни

Вашата блиска духовна поврзаност и сличните погледи на животот имаат голем потенцијал да се развијат во нешто креативно, да создадат нешто заедно - од полупијана авантура до планови за доминација во светот.

Не треба да се менувате

Веднаш сте слични. Ако треба да се промените за нив или се обидувате да ги промените, ако ги немате истите вредности, погледи и планови.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка