Online: Членови: 0 | Гости: 141
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Со овој нов метод на заведување засекогаш ќе останете во неговата глава

Се нарекува „Метод Кавудл“ и е поврзан со мала, симпатична раса на кучиња. Стана хит на социјалните мрежи и го пробуваат се повеќе заљубени луѓе

 

Новиот метод на заведување стана вирален и го доби името по слатките кучиња Кавудл. Имено, младата бринета Феви објаснила како функционира методот.

- Опседната сум со кучињата Кавудл. Постојано зборувам за нив, а несвесно толку многу зборував со бившиот што секогаш кога ќе го видеше Кавудл ќе помислуваше на мене – рекла една жена.Таа рекла дека пред официјално да започне да излегува со нејзиниот поранешен, додека се уште биле во фаза на разговор, тој брзо дознал дека и се допаѓа таа раса на кучиња. Таа често ја спомнуваше, а на крајот тој почна да ги поврзува тие кучиња со неа.Тој дури почнал да и испраќа слатки видеа од тие кучиња или да споделува нешто за тоа куче со неа. Знаеше дека таа ги сака и се повеќе се ориентираше кон овие слатки кучиња.

Затоа, кога почнале да излегуваат, тој и рекол дека ги гледа тие кучиња насекаде и дека секогаш ќе мисли на неа.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full