Online: Членови: 0 | Гости: 128
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Тој е вљубен или само привлечен од вас ?

 

 

Вљубениот и привлечениот маж немаат ништо заедничко, иако во почетокот на романтичната врска можете да мислите дека се работи за иста состојба. За да не страдате после тоа, обратете внимание на знаците по кои се разликуваат овие две состојби.

 


Вљубен е ако:

 

 • Ве уверува дека сте поубава од сите убавици заедно.
 • Признава дека неговите предходни врски не биле доволно успешни.
 • Ги цени квалитетите во вас, кои никој друг до сега не е ги забележал.
 • Го интересираат вашите професионални успеси.
 • Го запишува вашиот телефонски број на три места и веднаш го помни вашиот роденден.
 • Се возбудува пред првата средба со вашите роднини и блиски
 • Внимателно ги слуша раскажувањата на вашата мајка за вашите детски години.
 • Ве поканува дома за да ви ги покаже детските снимки и домашниот љубимец.
 • Ве нарекува со смешни и нагалени имиња.
 • Ве испраќа до дома, независно колку и да е доцна.
 • Ве учи да возите автомобил и да ловите риба.
 • Искрено се зачудува од фактот дека сте решиле да слабеете.
 • Заборава што рекле неговите пријатели после запознавањето со вас.
 • Бара совет од вас за тоа каков костум да купи.
 • Ве запознава со сите негови оженети пријатели и дури признава дека страшно им завидува.

 Привлечен е ако:

 

 • Ви дава комплименти, кои сте ги слушнале не еднаш од другите.
  Ви вели дека многу личете на холивудска ѕвезда.
 • Се распрашува за евентуални соперници.
 • Со задоволство ви разкажува за претходните врски.
 • Не може да го запамети името на мајка ви и вашите омилени чоколадни бомбони.
 • Пројавува интерес само кон страницата од вашиот албум, каде што сте пораснати.
 • Ве кани на гости, така што ви ветува шампањ, свеќи и кафе по специјален рецепт.
 • Ја памети аромата на вашиот парфем и првите три цифри на вашиот телефонски број.
 • Дава разумни совети за вашиот надворешен изглед.
 • Ви вика такси, ако средбата се одолговлечи.
 • Детално ви раскажува каков впечаток сте оставиле на неговите пријатели.
 • Ве нарекува префинета жена, осмо чудо на светот, мачка.
 • Бара совет од вас каква вратоврска да носи на роденденот на шефот.
 • Немарно соопштува колку многу го ценат на неговото работно место, каков автомобил ќе си купи во скоро време и кои острови ги смета за најдоброто место за одмор.
 • Сака да му раскажувате смешни и пикантни приказни. Се прозева кога ќе стане збор за вашите професионални проблеми.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.