Online: Членови: 0 | Гости: 171
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Три фази на љубовта: Кога е вистинско време за големи одлуки?

Љубовта и романтичните приказни за нив не пратат од бајките и училишните лектири па до филмови и лектири. Приказните често завршуваат со среќни партнери кои заедно до крајот на животот ги чека среќа. 

 

Секоја љубов минува низ повеќе фази, и колку и да сакаме се да тече лесно, треба многу залагање двата партнери да се чувствуваат задоволно во врската.

 

1. Романтична љубов

 

Во оваа фаза го идеализираме потенцијалниот партнер. Се радуваме на нова љубов, мислиме на партнерот ден и ноќ.

 

И како што обично кажуваме „премногу добро за да биде виостинито“, тоа е обично и е случај.

 Во оваа фаза на романса мозокот не е во состојба сам да ги препознава знаците „знаци за паника“.

 

 

2.Реалистична љубов

 Некој ќе рече „не ни е повеќе забавно ако што ни беше“. Ова е втора фаза, во која гледаме всушност каков е нашиот партнер.

 

Сега се гледаат маните и обично во оваа фаза може парот да раскине или дефинитивно да одлучи да останат заедно.Колку трае оваа фаза? Тоа е релативно.

 

3.Зрела љубов

Во оваа фаза, се чувствуате сигурно. Тоа е всушност тоа што го сакате, но е неопходно да помине низ првите две фази. Сега се познавате длабински? Секако, како и во предходните фази.

Дали е можно грешки? Секако, како и во предходните две фази.

 Но нема причина за грижа, сите луѓе прават грешки и само ако успееме низ нив да изградиме цврста врска и да уживаме во сигурна и страсна љубов

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка