Online: Членови: 0 | Гости: 249
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Во овие години жените се чувствуваат најпривлечно

 

Обично се вели дека убавината зависи од самодовербата која ја носиме во себе, а едно истражување дошло до заклучок во кои години жените се чувствуваат најрпивлечни, односно кога поседуваат најмногу самодоверба.

 

Жените се чувствуваат најпожелни во 31та година од животот, а зошто баш тогаш?
Колку што сме постари и позрели стануваме свесни за своите квалитети при што на жените во триесетите им дава предност пред младите девојки.
Девојките во дваесетите често се чувствуваат несигурно, па со самото тоа и помалку привлечни на јакиот пол.
Со текот на годините изградиле сопствен стил, знаат што стои и во што се чувствуваме најпријатно, па со самото тоа многу привлечно мажи.
Повеќето мажи на прашањето што една жена ги прави привлечни одговориле дека тоа е нејзината самодоверба.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка