Online: Членови: 0 | Гости: 190
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Знаете ли како да се извинете на партнерот?

Секој пар доживува кавги, но и кога тоа ќе помине и ќе ги видите сопствените грешки, потребно е да се извинете. Сепак, тоа не е лесно, бидејќи ако тоа го направите на погрешен начин, тогаш можете дополнително да ја разгорите ситуацијата.

Потребно е да имате храброст и да ги прифатите работите кои сте ги направиле погрешно односно да се извинете и да барате прошка.
Но во многу случаи на луѓето им е незгодно и се срамат кога ќе погрешат што ги спречува да ја поправат ситуацијата и односот со партнерот.

Бидете искрени и зборувајте од срце. Ако навистина ви е жал, покажете ги своите емоции и кажете се што ви е на ум. Важно е да зборувате едноставно и јасно.
Позитивниот говор на тело е навистина важен. Треба да знаете дека не се важни само зборовите во разговорот. Вашиот говор на тело исто така покажува како се чувствувате. Немојте да ги прекрстувате рацете и да бидете премногу напнато, бидејќи ќе оставите влијание дека не сте искрени.

Немојте кон себе да се однесувате премногу заштитнички. Тоа може да биде уште една причина за кавга, а приликата за извинување ќе биде изгубена.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка