Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:424
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

5 знаци кои откриваат дали девојката е...

Експертите велат дека е можно со поедини знаци да се предвиди дали девојката со која излегувате е добра љубовница во кревет.

 
Знае што сака
Девојката која при порачувањето на храната и пијалакот во ресторан точно, јасно и прецизно знае што сака, најверојатно е полна со самодоверба, што е еден од важните предуслови за добар секс. Девојката која знае што сака, дури и тогаш кога станува збор за банални работи како што е изборот на храна, задоволна е со себеси, своето тело и постои голема веројатност дека ќе биде добра љубовница. Од друга страна, не смеете да заборавите дека човековите вкусови и желби во креветот се различни, исто како и изборот за храна, па немојте премногу да се потпирате на овие сигнали.

Набљудувајте ја додека јаде
Обратете внимание на начинот на кој девојката ја јаде храната. Дали ужива? Дали јаде споро или брзо го граби секој следен залак? Доколку јаде споро, најверојатно сака да води љубов полека и сензуално, а ако страствено ужива во храната, постои можност да биде страстна и пасионирана љубовница.

Избор на сладолед
Можеби ќе откриете совршена љубовница со помош на нејзиниот омилен сладолед. Според некои истражувања, оние кои сакаат сладолед со вкус на кафе (најчесто се драматични, заводнички и кокетни) најдобро се поклопуваат со љубителите на сладолед од јагода. Обожавателките на сладолед од ванила, кои се многу експресивни во своите емоции, најдобро им одговараат силни и крупни момци, пишува Мen’s Health.

Добро се бакнува
„Начинот на кој се бакнувате говори многу и за начинот на кој водите љубов. Бакнувањето го нарекувам фацијално водење љубов. Не се во прашање само усните, туку се работи за говор на целото тело. Доколку ве допира за време бакнувањето и го притиснува своето тело до вашето, најверојатно ќе имате супер сексуален однос“- вели секс-експертот Ава Кадел.

Супер „џуска“
Секако дека не мора да значи дека девојките кои немаат ритам и не умеат да танцуваат, се мрзливи во креветот. Меѓутоа, се работи за енергијата. Девојка која сака и при тоа умее убаво да танцува, која е енергична и убаво расположена, упатува на социјално активна и сигурна личност, што е еден од важните, но не и пресудни показатели за тоа каков ќе ви биде сексот.

Ivana |
Можеби ќе Ве интересира...
Каков секс сакаат хороскопските знаци?
Ако сеуште не сте сфатиле кои се сексуалните фантазии на вашиот партнер, еве што хороскопот открива за него...
од Романтичен |
Топ 10 машки фантазии
Сексуалните фантазии се важен дел од сексуалниот животот. Тие можат да го збогатат ужитокот, без разлика дали...
од Романтичен |
Опседнати од големината
Не е мал бројот на машки и девојки, а и на повозрасните, кои се опседнати со големината на некој дел од своето тело...
од Јаги |
Топ 10 женски фантазии
Не знаеме колку е вистина дека машките почесто имаат сексуални фантазии од женските, но знаеме дека...
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.30059885978699&server_load=0&session=5bc93c83677fb016a5159508bfc2470c&url=romanticni.mk%2Fseks%2F-5-znaci-koi-otkrivaat-dali-devojkata-e-3362&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=35.175.200.4): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72