Online: Членови: 0 | Гости: 128
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Дали сте ладнокрвни или вулкан во креветот? Вашата крвна група открива се до деталји!

Постојат одредени карактеристики на личностите кои се врзуваат со одредена крва група, а кои имаат влијание и на тоа како жените и мажите се однесуваат во креветот. 

 

Група А

Мажите со оваа крвна група се романтични,трпеливи и смирени. Срамежливи се и неодлучни и секогаш го поситоветуваат сексот со љубовта. Најчесто се нежни и внимателни љубовници.

Нивните сексуални фантазии се необично различни, но во вистинскиот живот се многу воздржани.

Жените пак со оваа крвна група усмерени се на домот, но во креветот ги следи репутација дека се незаинтересирани. Сексот често не им е важен, многу повеќе внимание даваат на доверба, разбирање и добри и хармонични односи.

Тие се пасивни љубовници, не сакаат сексуални експерименти.

 

Група Б

Мажите со оваа крвна група апсолутно се независни, често тајновити и имаат без обврски однос према сексот.

Интимните односи за нив не се поврзани со љубовта и бракот. Лесно влегуваат во врски и сакаат жени слични на нив. Дури и ако не се покажат во креветот, тие тоа не го доживувват трагично.

Жените со оваа крвна група тешко менуваат сексуални партнери. Ретко се љубоморни. Флертување без обврски е нивната омилена забава. 

Тие разбираат дека сексуалноста е важен дел на привлечноста. Не е лесно да се задоволат бидејќи им се важни квалитетот и квантитетот.

 

Група АБ

Мажите со оваа крвна група се љубовници на кои задоволството им е единствена цел.

Малку од нив влегуваат во брак. 

Тешко им е страста да ја држат под контрола.

Ако се согласат за брак играта се менува. Не се женат поради сексот,и од партнерката не очекуваат често да ги вршат “брачните должности“.

Жените со оваа крвна група често противречат. Неодлучни се и сомнителни. Љубов и нежност им се неопходни во секој момент, а уживаат да се грижат за партнерот.

Многу уживаат во сексот.Многу се сензуални и чувсвителни.

 

Група 0 

Мажите со оваа крвна група имаат јака сензуална енергија.Тие се активни и страствени љубовници кои се во состојба да „бркаат“ жени кои им се допаѓаат до бесконечност. 

Играта се менува кога ќе ги освојат, тогаш губат интерес. Често имаат голема колекција на порнофилмови и списанија, но не водат многу грижа за потребите на партнерката.

Жените со оваа крва групасе многу страствени и способни да го освојат кој и да посакаат.Способни се за длабоки емоции. Во креветот не трпат мрзеливост, потребен им е страствен партнер бидејќи тие во сексот не се воздржуваат.

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка