Online: Членови: 0 | Гости: 275
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

3 причини зошто е препорачливо да имате УТРИНСКИ СЕКС

Како што покажало истражувањето, продуктивноста кај мажите и жените е поголема во текот на денот. Некои парови најмногу уживаат во сексот во вечерните часови, додека има и такви кои уживаат во утринските часови. Она што е сигурно е дека секогаш кога имате секс, тој дефинитивно добро влијае на вашето здравје.

Сега ви кажеме зошто сексуалниот однос е најдобар во утринските часови, односно кога ќе се разбудите:

Поголема продуктивност

 За време на сексот, нашето тело лачи супстанции кои позитивно го намалуваат нашето расположение. Затоа не е лошо на овој начин да си го подобрите расположението, бидејќи денот ќе ви биде многу повесел и по „попеан“.

Помалку стрес

 За време на сексуалниот однос, во вашето тело се ослободуваат допамин и окситоцин, што секако може да ви помогне да се чувствувате подобро и поопуштено. Она што е сигурно е дека после утринскиот секс сигурно ќе имате помалку стрес во текот на денот.

Нивото на тестостерон е највисоко наутро

 Како што наведоа некои експерти, нивото на тестостерон кај мажите е највисоко наутро, па затоа утринскиот однос е најдобриот начин да го започнете денот.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка