Online: Членови: 0 | Гости: 213
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Една поза не открива емоции, а останатите „зборуваат се„ за партнерот

Што „говорот на тело“ и омилените пози во креветот откриваат за партнерот?

Дали, ако мажот сака мисионерска положба, тоа значи дека е досаден? Тоа всушност зборува сосем спротивно.

 

Положба на лажица за чувстввителни типови 

Оваа поза односно положбата во која двата партнери лежат ан странам со тоа партнерот да е позади партнерката,ја открива  личноста која постојано бара потврда за чувствата на жената.

Оваа положба овозможува посебна интимност, што укажува на тоа дека мажот е чувствителен тип. 

 

Доги стилот емоционално не го разоткрива

Ако мажот обожава доги стил, тој всушност сака да доминира, да биде алфа мажјак, и не сака премногу емоционално да се отвара. 

Дека во оваа поза контака со очите недостига, тој всушност и така сака дека така добива сигурност. Оваа поза не се спојува со емоциите кои зборуваат за љубовта и почитувањето, и ако инсистира на таа положба, можно е да има проблеми со самодовербата.

 

Ако жената е горе, на мажот му е важно и нејзиното задоволство

Иако повеќето мажи најмногу ја сакаат оваа поза, таа не зборува многу за добро за нив. Ако мажот инсистира на неа, тој всушност не сака да се вложи повеќе па ја пушта партнерката да ај одигра играта.

Помалку амбиција и мотивација не се однесува само на секс, туку и на другите делови од животот бидејќи овој маж навикнал се да му се сервира.

Полупрегратка е знак дека е задоволен во врската

Положбата во која жената лежи на стомак, а мажот ја прегнува во текот на секстот во т.н. полупрегратка е знак дека му е пријатно и дека е задоволен во врската.

Кога станува збор за „говор на телото“ после сексот експертите кажуваат дека мажо се плаши од обврски, ако се “тргне“ после сексот. Со тој потег создава сигурност на одалеченост и психички и емоционално.

Ако после секс, лежи до партнерката значи дека е „луд од љубов“. 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка