Online: Членови: 0 | Гости: 225
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Каде води себичноста во сексот

Сексуалниот живот може да биде сигурен показател на односите меѓу партнерите, посебно во случаи кога еден од партнерите се грижи само за сопственото задоволство.

 

Нема забава доколку партнерот е себичен во креветот, односно доколку избегнува или брза со предиграта, ги игнорира вашите задоволства, се фали на приајтелите за вашето сексуално искуство. Се се тоа знаци на себичен партнер. 

 

Кога партнерот е себичен во кревет, експертите советуваат дека не треба да се губи надеж бидејќи уште постојат начини проблемот да се реши. 

 

Првенствено е потребно да се препознаат сопствените сексуални потреби и да им се укаже.

Важно е да се биде внимателен во изборот за разговор за таа тема, бидејќи обидот за разговор непосредно пред сексот може да биде контрапродуктивен.

Сепак постојат околности кои не можат да се поправат, а себичноста во текот на сексот може да укаже да поголеми проблеми во личноста на вашиот партнер. 

 

Ако сте во врска во која псотојано се чувствувате искористени, а вашито партнер не сак да разговара за тоа, тоа се прави индиции да процените што правите во такви врски.  

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка