Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:498
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Каков секс сакаат хороскопските знаци?

Ако сеуште не сте откриле кои се сексуалните фантазии на вашиот партнер, еве што хороскопот открива за него.

Овен
Овновите имаат голема потреба од адреналин. Најмногу го сакаат утринскиот секс, а посебно задоволство им причинуваат малку погрубите игри.

Бик
Ерогената зона на овој хороскопски знак е вратот, така да, ако сакате по див секс знаете на кој дел треба да се сконцентрирате. Уште еден плус кај овој знак е чоколадото. Тој е нивниот афродизијак.

Близнаци
Близнаците ги обожаваат секс играчките, а кога е во прашање самиот чин ужуваат страствен, брз, како и орален секс.

Рак
Раковите ужива во допирите по стомакот и градите. Сакаат сексуални улоги, а идеално место за секс им е хотелската соба.

Лав
Лавовите, како и секој прав крал на животните, сака доминација и страст. Егзибиционисти се, уживаат во „прљавите“ разговори, гребењето, сексот на места каде постои опасност да бидат фатени. Исто така уживаат и во пофалбите кои ќе му бидат кажани од партнерот.

Девица
За девиците карактеристична е воздржаноста, меѓутоа во креветот тие покажуваат друго лице. Најмногу сакаат врзување, често користат превез преку очите, а лисиците им се првото место.

Вага
Задникот претставува ерогена зона за вагите. Тие исто така сакаат маскирање во креветот и сексуални улоги.

Шкорпија
Шкорпиите немаат проблем со дискретноста. Тие без проблем ќе прифатат секс на јавно место, сакаат да испробуваат разни работи, обожаваат таинственост, така да можете да ги начекате со некоја маска на нив.

Стрелец
Стрелците се уште еден авантуристички знак. Многу лесно се одлучуваат на секс на јавно место, како и за било каква сексуална игра.

Јарец
Јарците сонуваат за секс на „висина“. Веројатно помисливте на различни можности, но ако сакате на својот партнер роден во знакот на јарец да му овозможите задоволство, однесете го на зимување или на некоја планина.

Водолија
Водолиите уживаат во „прљавите“ разговори. Често водат вакви разговори и обожаваат секс преку телефон. Сакаат да користат секс играчки.

Риби
Ерогена зона на рибите претставуваат стапалата. Кога во прашање е сексот, тие сакаат да ги снимаат своите сексуални задоволства. Нормално, за подоцна да ги гледаат заедно со партнерот.

 

Можеби ќе Ве интересира...
5 знаци кои откриваат дали девојката е...
Експертите велат дека е можно со поедини знаци да се предвиди дали девојката со која излегувате е добра љубовница во кре
од Ivana |
Секс на плажа
Лето е и конечно сте на одмор со партнерот или пак сте сами, а се надевате дека сепак некој ќе „влета“ затоа што сте..
од Романтичен |
Спремни ли сте за секс?
Сексот е ваша лична одлука, без разлика дали е првиот секс во врската или оној без обврски...
од Романтичен |
Како до подобар секс?
Кога следен пат ќе ви биде тешко да си ја исчистите собата кога партнерот е тука – размислете уште еднаш. Малите промени
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens