Online: Членови: 0 | Гости: 224
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Клуч за подобар женски оргазам: Се е во вашата глава?

Клучот за подобар женски оргазам лежи во нејзината глава. Со други зборови, женскиот оргазам има многу од тоа со нејзианта способност да се фокусира на своето тело и мисли во одреден правец во текот на односот.

Откриено е во едно ново истражување, во кое испитаниците поделени во две групи: тие кои редовно доживуваат оргазам со својот партнер и тие кои имаат проблем во врска со тоа. Жените кои во текот на сексот имаат еротски фантазии, спаѓаат во онаа група која немала проблем со оргазмите.

Но, истражувачите ги изненадило податок како жените од двете групи немале проблем со фантазиите и оргазмите во текот на соло акција, но во текот на односот дел од жените да.

Тоа се оние кои известиле за нередовен оргазам со партнерот.

Заклучок:

ако во текот на сексот мислите почнат да ти лутаат, врати им го правецот кон сексуалните фантазии, а не список на работи кои утре треба да ги правиш.

-Сконцентрирајте се на сегашниот момент и на секој детал, од тоа како тој ве допира до тоа како дишете заедно. Во тоа лежи успехот на добар оргазам, според заклучокот од истражувачите.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка