Online: Членови: 0 | Гости: 495
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Мали промени кои би можеле да го развијат вашиот сексуален живот

Еднаш, ставете го личното задоволство на прво место, побарајте (гласно) тоа што го сакате и не грижете се дали тоа е добро за него колку што е за вас. Жената која знае што сака е секси, но онаа која е доволно храбра да каже дека тоа е секси божица. Многу бакнување пред секс Во долгите врски лесно е на пријатен начин да се доведете себеси и партнерот до кулминација, наместо малку да ја вжештувате атмосферата. Обидете се да се навратите на почетокот на врската и вратете се на тој период така што ќе одвоите повеќе време да се бакнувате како тинејџери, а потоа наместо да легнете, излезете на пијалоци или вечера. Атмосферата ќе се вжешти и едвај чекате да дојдете дома и да се фрлите еден на друг.

Облечете нешто скандалозно, бидете смели.„Многу жени претпочитаат секси долна облека со оглавици“, откри вработена во секс шоп.. Единствено на што треба да внимавате е вашето секси издание да биде удобно и за двајцата, бидејќи ако нешто ќе ве затегнува или прави да се чувствувате непријатно, сексот може да биде „незаборавен“, но не онака како што сте планирале.Ако долната облека не е нешто во кое „паѓате“, облечете ги потпетиците и нанесете светло црвен кармин на усните, може да биде секси ако ти е така, а кој може да и одолее на жена која зрачи со секси?

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка