Online: Членови: 0 | Гости: 259
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Мажите можат да намирисаат кога жената е возбудена

Ако некој го сметаме за симпатичен или привлечен, тоа зависи и од мирисот на тело на друга личност.
Жените во плодните денови делуваат многу привлечно за мажите - покажале истражувањата.
И не само тоа: според истражувањата на британскиот Универзитет Кнет, хетеросексуалниот маж е во состојба да препознае сексуално возбудена жена - преку мирис.

Во рамки на истражувањето собрани се примероци од пот на хетеросекусални жени кои не земале хормонални средства. Просеќна година била 19 години.
Во првиот случај жените гледале документарен филм за мостови, а во другата сцена од еротскиот филм „9 songs“. Потоа мажите мирисале примероци на по и така ги оцениле според три критериуми:
интензивен, угоден и сексуално привлечен.
-Добиените резултати покажале дека мажите реагираат на мирисни сигнали на жените за време на сексуалното возбудување.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка